زمان خبر:1 دقیقه قبل

قیمت سهام اپل پس از ساعت‌ها معامله پس از اینکه تیم کوک(Tim Cook)، مدیرعامل این شرکت در جریان تماس با درآمد سه ماهه اول 2022 گفت که پتانسیل قابل‌توجهی در فضای متاورس می‌بیند، افزایش یافت.
هنگامی که در 27 ژانویه( 7 بهمن) طی تماسی درباره فرصت‌های اپل در متاورس سؤال شد، کوک پاسخ داد: «ما پتانسیل زیادی در این فضا می‌بینیم و بر این اساس در حال سرمایه‌گذاری هستیم».
ما همیشه در حال کاوش در فناوری‌های جدید و نوظهور هستیم و من به طور طولانی در مورد اینکه چگونه در حال حاضر برای ما بسیار جالب است صحبت کرده‌ام.
متاورس یک جهان مجازی قابل تعامل است که تا حدی توسط کاربران ایجاد شده است و اجتماعی، بازی و حتی کنسرت های زنده را ارائه می دهد. اگرچه می توان با مرورگر به آن دسترسی داشت، اما با واقعیت مجازی (VR) یا واقعیت افزوده (AR) تجربه بهتری دارد.
سهام اپل با نماد APPL در ساعات معمولی معاملات با حدود 3 درصد کاهش به 159.22 دلار رسیده بود، اما از آن زمان با 8 درصد افزایش به 167.23 دلار در معاملات بعد از ساعت رسیده است. متاورس تنها یکی از موضوعات مورد بحث در این تماس بود.

Appleinsider گزارش داد که در تماس 27 ژانویه، کوک اشاره کرد که اپل (APPL) در حال حاضر مجموعه ای از 14000 برنامه را در فروشگاه App خود دارد که با استفاده از پلتفرم توسعه دهنده AR ARKit طراحی شده اند. برنامه های طراحی شده با استفاده از ARKit می توانند به کاربران کمک کنند تا به متاورس دسترسی پیدا کنند.
در حالی که متا به سمت استفاده از هدست Oculus برای غوطه ور کردن کاربران در متاورس متمایل شده است، اپل تا کنون روی فناوری AR متمرکز شده است. یک هدست اپل قرار بود در سال 2022 عرضه شود، اما بلومبرگ در 14 ژانویه(24 دی) گزارش داد که ممکن است به دلیل چالش های سخت افزاری و نرم افزاری با تاخیر عرضه شود.
با وجود استقبال کوک از متاورس، اعتقاد بر این است که این هدست در حال توسعه بر روی بازی، ارتباطات و مصرف محتوا متمرکز است. تا کنون، بزرگترین شرکت در جهان از نظر ارزش بازار از سایر رهبران فناوری مانند متا و مایکروسافت عقب مانده است، که هر دو در حال پیشبرد برنامه های عمومی برای توسعه در متاورس هستند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع:cointelegraph

منبع