زمان خبر:4 ثانیه قبل

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط CryptoRank و Santiment، کاردانو با بیش از ۱۴۰۰۰۰ رویداد، توسعه‌یافته‌ترین پروژه رمزنگاری در GitHub در سال ۲۰۲۱ بود.
کوساما و پولکادات به ترتیب در جایگاه های دوم و سوم قرار گرفتند که با تعداد رویدادهای تقریباً مشابهی در طول سال، سه ارز برتر را تکمیل کردند. کاردانو فعالیت توسعه اتریوم را با اختلاف زیادی شکست داد و اتریوم در جایگاه چهارم قرار گرفت. Santiment یک رویداد GitHub را به‌عنوان ایجاد یک مشکل، ایجاد یک درخواست pull، اظهار نظر در مورد یک مشکل یا درخواست pull، یا فورک کردن/ستاره‌گذاری/ تماشای منبع کد و موارد دیگر تعریف می‌کند.

در جلسه زنده یوتیوب هفته گذشته، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano فاش کرد که تقریباً 127 پروژه در حال توسعه در بلاک چین کاردانو است. علاوه بر این، هاسکینسون انتظار دارد که تعداد کاربران کاردانو به لطف محبوبیت فزاینده NFT از 2 میلیون موجود، ده برابر شود .
پیشرفت فناوری کاردانو پس از ارتقاء آلونزو نیز در حال افزایش است. یکی از کارهای قابل توجه بلاکچین در حال پیشرفت، ارتقاء لایه دو Hydra است که تراکنش‌های خارج از زنجیره را بدون پارتیشن بندی خود دفتر، به استخرهای استیکینگ هدایت می‌کند. از نظر تئوری، می‌تواند مقیاس‌بندی خطی پیشرفته شبکه را با صدها «گره هیدرا» که هر کدام صدها تراکنش را پردازش می‌کنند، فعال کند.
یکی دیگر از موارد قابل توجه مکانیسم جدید تامین مالی فین‌تک است که به عنوان پیشنهاد اولیه سهام (ISPO) شناخته می‌شود، که مختص بلاک چین کاردانو است. در این راه‌اندازی، علاقه‌مندان به بلاک‌چین ارزهای دیجیتال خود را در یک پروتکل تفویض می‌کنند و توکن‌های پروژه جدیدی را که سرمایه‌گذاری می‌کنند به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. در مقابل، پاداش های استیک کاردانو به توسعه دهندگان تعلق می گیرد. وجوه از کیف پول نماینده خارج نمی‌شود و این فرآیند را نسبتاً ایمن می‌کند. یکی از این پروژه ها، Genius Yield، شاهد بود که استخرهای ISPO آن در عرض 24 ساعت از 118 میلیون دلار گذشت.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع:cointelegraph

منبع