زمان خبر:2 دقیقه قبل

دانشجویی در اندونزی پس از به فروش رساندن نزدیک به 1000 تصویر سلفی در بستر پلتفرم معاملات توکن های غیر مثلی(NFT) ، اوپن‌سی(OpenSea) ، میلیونر شد.

سلطان گوستاف به مدت پنج سال هر روز سلفی می گرفت

سلطان گوستاف الغزالی(Sultan Gustaf Al Ghozali) ، دانشجوی رشته علوم کامپیوتر در رشته در دانشگاهی در سمارنگ اندونزی است و 22 سال دارد.

وی از سال 2017 الی 2021 از چهره بی تقاوت خود در حالی که مقابل کامپیوتر بود، عکس گرفته بود و قصد داشت این عکس‌ها را جمع‌آوری کند و در پایان به صورت یک ویدیوی زمان‌گریز ویا به اصطلاح تایم لپس برای روز فارغ‌التحصیلی‌اش آماده کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه در دسامبر 2021(آذر-دی) ، آقای غزالی پس از آشنایی با فناوری بلاک چین در پلتفرم اوپن سی تصمیم گرفت که سلفی‌های خود را با عنوان «روزانه غزالی» در این پلتفرم آپلود کند و هر کدام را با ارزش 3 دلار سنگاپور قیمت گذاری کرد.

غزالی صرفاً در ابتدا معتقد بود که احتمال خریداری این سلفی ها توسط کلکسیونرها بسیار کم است و هرگز انتظار نداشت که فروش این سلفی‌ها اینقدر سروصدا بپا کند.

تقاضا برای سلفی های بی احساس غزالی زمانی رشد کرد که یک سرآشپز مشهور شروع به خریداری برخی از آنها کرد و غزالی را در شبکه های اجتماعی خود تبلیغ کرد.

تنها یک سلفی غزالی به قیمت 0.247 ETH که معادل 806 دلار آمریکا است ، در 14 ژانویه(24) فروخته شد.

بنا بر گزارش رسانه Lifestyle Asia ، هر یک از این سلفی ها در روزهای اوج خود با قیمت 0.9 ETH که حدود 3000 دلار آمریکا است به فروش میرسید.

حجم معلامات مجموعه سلفی های غزالی در نهایت به 317 اتریوم رسید که بالغ بر 1 میلیون دلار آمریکا ارزش دارد.

غزالی درحال حاضر در فضای مجازی شناخته شده است. توییت‌های وی در زمینه فروش NFT هایش منتشر می شود و توسط هزاران کاربر لایک و پشتیبانی می شود.

او همچنین اعلام کرد که در چند سال آینده دیگر سلفی های خود را به اشتراک نمی گذارد.

 

همچنین خبرگزاری فرانسه اشاره کرد که غزالی آرزو دارد روزی استودیوی انیمیشن سازی خود را افتتاح کند و در حال حاضر قصد دارد این پول را سرمایه گذاری کند.

screenshot mothership.sg 2022.01.16 08 31 20 202x300 - دانشجوی 22 ساله اهل اندونزی با فروش سلفی های NFTخود میلیونر شد

در این راستا ، غزالی تا پایان دوران دانشگاه خود ، به گرفتن سلفی روزانه ادامه خواهد داد.

وی همچنین اعلام کرد که نخستین مالیات خود را پرداخت خواهد کرد زیرا “یک شهروند خوب در اندونزی” است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: mothership

منبع