زمان خبر:4 دقیقه قبل

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، توجه را به یک حالت(mode) جدید توکن غیرقابل تعویض در بازی تیراندازی اول شخص محبوب DOOM II جلب کرده است.

همانطور که Niche Gamer گزارش می دهد، این حالت تصاویر NFT های مجموعه Bored Ape Yacht Club که اخیراً از نظر قیمت کف از CryptoPunks پیشی گرفته است، را جایگزین همه دشمنان بازی می کند.

بازیکنان قرار است به جای تیراندازی به میمون‌های تازه‌ پا گرفته، عکس بگیرند تا آنها را بکشند و مقادیر دیوانه‌واری پول به دست آورند.

این مفهوم به یک شوخی به نام “راست کلیک کنندگان” در میان مخالفان NFT اشاره دارد که استدلال می کنند هنر رمزنگاری در واقع بی ارزش است زیرا هر کسی می تواند آن را به صورت رایگان دانلود کند. در اصل، یک NFT فقط یک رسید در یک بلاک چین غیرمتمرکز است.

در ماه نوامبر، مردی از استرالیا تمام تصاویر مرتبط با NFT ها را در اتریوم و سولانا به صورت رایگان منتشر کرد.

در اوایل این ماه، ماسک یک میم پست کرد که نشان می‌دهد یک روانپزشک از مشتری خود می‌پرسد که آیا او توهم دارد یا  NFTها را تصور می کند. ثروتمندترین مرد جهان همچنین در مورد “jpeg کردن دلار” توسط NFTها شوخی کرد.

گیمرها در مقابل NFTها

جامعه بازی‌ها نسبت به جنون پرطرفدار کریپتو بسیار بدبین بوده‌ است و استدلال می‌کنند که عمدتاً به عنوان ابزاری برای سفته‌بازی و پولشویی و به ضرر محیط‌زیست هستند و در عین حال تهدیدی برای فراوانی دیجیتال در اینترنت هستند.

Discord، یک سرویس چت مبتنی بر بازی، پس از مواجهه با مخالفت جامعه، مجبور شد برنامه‌های خود برای پذیرش اتریوم را کنار بگذارد.

GSC Game World، توسعه دهنده مستقر در کیفِ(Kyiv) بازی STALKER 2، پس از دریافت بازخوردهای منفی فراوان از طرفداران، برنامه های NFT خود را کنار گذاشت.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع:u.today

منبع

تبدیل آثار هنری به NFT و فروش بین المللی آثار

غول بازار NFT پلتفرم OpenSea، به دنبال رشد 13 میلیاردی