زمان خبر:2 ثانیه قبل

صرافی Crypto.com Capital روز دوشنبه اعلام کرد که در حال توسعه صندوق 200 میلیون دلاری وب3 خود است و جان راسل (Jon Russell)، روزنامه نگار سابق فناوری مستقر در بانکوک را که در آنجا برای Tech Crunch و The Ken می نوشت، به عنوان یک شریک محدود مستقر در آسیا منصوب کرده است.

Crypto.com در ابتدا این صندوق را در مارس 2021 (اسفند 1399) با سرمایه 200 میلیون دلاری راه‌اندازی کرد و معاملات اولیه و سری A را در بخش‌هایی مانند دیفای، NFT، بازی‌های بلاکچین و متاورس هزینه کرده است.

این صندوق در حال حاضر توسط بابی بائو (Bobby Bao)، بنیانگذار Crypto.com اداره می شود و LP های بیشتری را در سراسر جهان استخدام می کند. راسل به گسترش قرار گرفتن صندوق در پروژه های مستقر در آسیا کمک خواهد کرد. راسل به CoinDesk گفت که اندازه صندوق قرار است بیش از دو برابر شود و انتظار می رود در روزهای آینده میزان آن اعلام شود. سرمایه گذاری های قبلی صندوق  Crypto.com Capital شامل Frax Finance و ارائه دهنده نقدینگی Woo Network است.

آسیا به سرعت در حال توسعه یک بستر سازمانی بسیار زیاد برای دارایی های دیجیتال است. بانک DBS سنگاپور، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های منطقه، یک میز معاملات رمزارزی دارد. بانک تجاری سیام (SCB) تایلند اخیراً اکثریت سهام صرافی رمزارزی Bitkub تایلند را خریداری کرده است.
موکایا تای، مدیر ارشد سرمایه گذاری و نوآوری SCB گفت که او دنیایی را تصور می کند که در آن پروتکل های دیفای بانک ها را از بین برده است.

علیرغم بازار نزولی، VCها هنوز مایل به تخصیص سرمایه به اکوسیستم رمزارزها هستند. این امر پس از تأسیس یک صندوق سرمایه‌گذاری 2 میلیارد دلاری برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های رمزارزی و سرمایه‌گذاری جهانی Sino Global Capital به سرمایه‌گذاران خارجی از طریق یک صندوق 200 میلیون دلاری توسط FTX انجام شده است.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع: Coindesk

منبع