زمان خبر:5 ثانیه قبل

شرکت ارز دیجیتال آمریکایی Coinbase اخیرا فاش کرده است که بیش از 25000 آدرس مرتبط با افراد یا نهادهای روسی را که مشکوک به انجام اقدامات غیرقانونی هستند مسدود کرده است.

این اعلامیه در یک ویدیوی یوتیوب و یک پست توییتری توسط پلتفرم خبری معروف ارزهای دیجیتال و بلاک چین، کوین مارکت کپ، منتشر شد که وضعیت را توضیح می‌داد.

در حالی که واکنش‌های منفی زیادی مشاهده شد زیرا این پلتفرم با واکنش شدید مردم به دلیل امتناع از مسدود کردن همه کاربران روسی مواجه شد. این پیشنهاد توسط معاون نخست وزیر اوکراین ارائه شده است.

برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین‌بیس، از اقدام شرکت دفاع کرد و گفت که خطر زیادی وجود ندارد که الیگارش‌های فوق‌ثروتمند از رمزارز برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کنند و همه حق دسترسی به خدمات مالی اولیه را دارند، مگر اینکه قانون خلاف آن را بگوید.

وی همچنین افزود:

“برخی از روس‌های معمولی اکنون که ارزشان سقوط کرده است، از ارز دیجیتال به عنوان راه نجات استفاده می‌کنند. بسیاری از آنها احتمالاً با کاری که کشورشان انجام می دهد مخالف هستند و ممنوعیت به آنها آسیب می رساند. گفتنی است، اگر دولت آمریکا تصمیم به اعمال ممنوعیت بگیرد، ما البته از آن قوانین پیروی خواهیم کرد.”

در همان زمان، پل گروال(Paul Grewal)، مدیر ارشد حقوقی، اظهار داشت که دارایی های دیجیتال دارای ویژگی هایی هستند که به طور طبیعی از رویکردهای رایج برای فرار از تحریم ها جلوگیری می کند.

گروال همچنین اضافه کرد که دولت روسیه و سایر بازیگران تحریم شده برای مقابله با تحریم‌های کنونی، تقریباً به مقادیر غیرقابل دسترسی از دارایی‌های دیجیتال نیاز دارند. بانک مرکزی روسیه به تنهایی بیش از 630 میلیارد دلار دارایی‌های ذخیره عمدتاً غیرفعال را در اختیار دارد. این بزرگتر از کل سرمایه بازار همه دارایی های دیجیتال به جز یکی از آنها و 5 برابر تا 10 برابر کل حجم معاملات روزانه همه دارایی های دیجیتال است.

در اخبار دیگر، Coinbase اعلام کرده است که NFT های Papa Johns را علاوه بر آدرس های 25k مسدود می کند، زیرا بریتانیا نیز تبلیغات این شرکت معروف را ممنوع کرده است.

منبع