مدیر عامل سابق بیت مکس (BitMEX) به خوانندگان خود توضیح داد که چرا سال 2022 (1401) سال بزرگی برای اتریوم(Ethereum) خواهد بود. او معتقد است که این شبکه، پس از انتقال به اجماع اثبات سهام، به عنوان یک اوراق قرضه مرتبط با کالا عمل خواهد کرد. در مقابل، این مدیر عامل سابق، بیت کوین را پول خالص نامید که ذاتاً هیچ بازدهی ندارد.

هیز(Hayes)، اتریوم را نه تنها به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بهتر از سایر پروتکل‌های لایه یک که عمدتاً بیش از حد ارزش‌گذاری شده‌اند، می‌بیند، به علاوه، انتقالی که قرار است در تابستان امسال اتفاق بیفتد، تغییر دهنده بازی است که اتریوم را از رقبای خود جلوتر میاندازد.

اتریوم به عنوان یک اوراق قرضه ارزی

آرتور هیز(Arthur Hayes)، یکی از بنیانگذاران BitMEx، در آخرین پست وبلاگ، اعتقاد عمیق خود به اتریوم را افشا کرد. او اظهار داشت که تخصیص هدف او برای سال 2022، 25 درصد بیتکوین (BTC) و 75 درصد اتریوم (ETH) خواهد بود. این پس از تخصیص قبلی به عنوان 50 درصد BTC و 50 درصد ETH در ابتدای سال رخ داد.

هیز چنین تعدیلی را تا حدی به این دلیل انجام داد که بیت کوین را پول و ETH پس از ادغام را به عنوان یک اوراق قرضه مرتبط با کالا می دانست.

ETH کالایی است که برای تامین انرژی کامپیوتر استفاده می شود، نه یک ابزار پولی خالص.”

هیز از نظر بازده حاصل از استیکینگ اتریوم، تحلیل تکمیل شده توسط جاستین دریک(Justin Drake)، محقق ETH را نقل کرد که پیش‌بینی می‌کرد استیک کنندگان می‌توانند پس از انتقال، نرخ درصد سالیانه (APR) را حدود 8 تا 11.5 درصد ببینند. هیز بیان کرد که برای یک اوراق قرضه 5 ساله ETH با ارز محلی، قیمت ETH/USD باید پس از پنج سال 29.35 درصد کاهش یابد و با فرض بازده سالانه 11.5 درصد، و سرمایه گذاران پول خود را از دست میدهند.

برای پوشش ریسک خرید این اوراق قرضه ETH، سرمایه گذاران می توانند قرارداد فیوچرز 1 ساله ETH/USD را بفروشند. هیز نوشت:

“کارگزار برای من پرمیوم متوسط ​​​​بازار 6.90 درصد را پیشنهاد کرد. این بدان معناست که برای محافظت از اوراق قرضه ETH ارز محلی خود، در واقع درآمد دریافت می کنم.”

هیز به دارندگان نهادی بیت کوین مانند مایکل سیلور(Michael Saylor) که اوراق قرضه شرکتی را برای خرید بیت کوین منتشر کرد، توصیه کرد که باید بدهی صادر کنند و به جای آن اتر خریداری کنند. دلیلش این بود که او دید که یک سهام خسته کننده که اتریوم را خریداری می کند، طبیعتاً به عنوان یک شرکت متاورس و DeFi نامگذاری می شود که می تواند به افزایش قیمت سهام کمک کند. در همین حال، انتشار اوراق قرضه ETH یک تجارت “مثبت” برای این شرکت است.

هیز استدلال کرد که به دلیل سازگاری با محیط زیست مکانیسم اثبات سهام نسبت به مکانیسم اثبات کار، اوراق قرضه ETH می توانند وجوه زیست محیطی، اجتماعی و حکمرانی (ESG) را جذب کنند و از نگرانی های نظارتی مصون بماند.

قاتلان اتریوم

برداشت صعودی هیز از اتریوم نیز از تحلیل او در مورد «قاتل‌های اتریوم» در بازار ناشی می‌شود. اتریوم بیشترین تعداد توسعه دهندگان را در مقایسه با سایر پروتکل های لایه یک دارد، در حالی که این نسبت قیمت / توسعه دهنده نشان می دهد که اتریوم کمترین امتیاز را در بین تمام رقبا دارد.

“اتریوم دارای فرمت فایل توزیع برنامه (appx) است. 4000 توسعه‌دهنده، که 3 برابر بزرگ‌تر از زنجیره‌ پولکادات (Polkadot)، دومین گروه بزرگ توسعه‌دهنده‌ها را دارد.”

همچنین، با نگاهی به نسبت قیمت / TLV و قیمت / نسبت آدرس(Price / TLV & Price / Address Ratio)، هیز به این نتیجه رسید که اتریوم کم‌هزینه‌ترین است و با عملکرد مشخص که خود را به عنوان یک سرمایه‌گذاری عالی در برابر سایر پلتفرم‌های قرارداد هوشمند قرار می‌دهد.

هیز با انتظار اینکه اتریوم به طور قابل توجهی از هر زنجیره لایه یک که به عنوان سریع‌تر و ارزان‌تر از اتریوم تبلیغ می‌شود، بهتر عمل کند، هدف قیمت اتریوم در سال 2022 را 10000 دلار تعیین کرد.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: cryptopotato

منبع