تیم Mbox به‌دنبال بهبود کاربرد NFT در بازی‌های بلاک چینی و ایجاد ابزارهای بیشتر با به‌کارگیری روش‌های مختلف است.تیم توسعه‌دهنده با طراحی پلتفرم Mobox موفق به اجرای استراتژی‌های جذاب Yield شده و از سوی دیگر نیز، NFT های منحصربه‌فردی برای استفاده در انواع بازی‌های موجود در این پلتفرم ایجاد کرده است.

کاربران می‌توانند در پلتفرم‌های مختلف، از بازی بلاک چینی و Yield Farming گرفته تا NFT Farming شرکت کنند. پلتفرم موبوکس یک توکن بومی به نام ارز دیجیتال Mobox دارد که از طریق آن به بازیکنان پاداش داده می‌شود. علاوه بر این، کاربران درصورت استیک‌کردن این توکن، MOMO NFT Mysery Boxes را دریافت خواهند کرد.

تاریخچه ارز دیجیتال Mbox

توسعه پروژه Mbox از اواخر سال ۲۰۲۰ توسط فردی به نام Vadim Kot کلید خورد. درنهایت این پروژه در آوریل سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و توکن بومی آن نیز با عنوان MBOX برای معامله در دسترس کاربران قرار گرفت. در ماه‌های اخیر و هم‌زمان با معرفی این ارز در Launchpool بایننس، بازار ارزهای دیجیتال شاهد جهش بزرگی در قیمت Mbox بوده است. ارز دیجیتال موبوکس با عرضه اولیه ۳۸۹.۱۸۱.۷۴۵ عرضه و به گروه‌های مختلف زیر اختصاص داده شد.

 

۵۱ درصد از توکن توسط انجمن ضرب شده است.

۲۱ درصد از توکن به مشارکت‌کنندگان جامعه اختصاص یافته است.

۸ درصد از توکن به شرکای استراتژیک اختصاص دارد.

۲۰ درصد از توکن نیز متعلق به تیم توسعه‌دهنده است.

 

ویژگی‌های ارز دیجیتال Mbox

وجود پل‌های زنجیره متقاطع: به کاربران این امکان را می‌دهد تا میان زنجیره هوشمند بایننس (BSC)، Tron و اتریوم مبادله انجام دهند.

 

NFT Market place : Mbox یک بازار غیرمتمرکز ایجاد کرده تا کاربران از طریق آن بتوانند MOMO NFT ها را با شرکت‌کنندگان سایر اکوسیستم‌ها معامله کنند یا آن‌ها را وام و اجاره دهند.

 

NFT Creator:

به طراحان و هنرمندان این امکان را می‌دهد تا  MOMOهای خود را که در بازی‌های موجود در موبوکس استفاده می‌کنند، توسعه دهند. NFT Creator دارای ابزارهایی است که به طراحان کمک می‌کند با استفاده از استاندارد ERC-721، MOMO NFT های خود را طراحی و ایجاد کنند. علاوه بر این، با بهره‌گیری از قراردادهای هوشمند تمام موانع فنی موجود را برطرف می‌کند. این امر کل فرایند را ساده می‌کند و پروسه دریافت پاداش کاربران را سرعت می‌بخشد.

 

Game Creator:

این پلتفرم مجموعه‌ای از مزایا را در اختیار توسعه‌دهندگان مستقل قرار می‌دهد و آن‌ها را به ساخت و توسعه بازی‌های مختلف تشویق می‌کند. درواقع مجموعه‌ای از API هایی است که بازی‌ها را در موبوکس راه‌اندازی و منتشر می‌کنند.

 

مزایا و معایب ارز دیجیتال موبوکس

Mbox به‌عنوان یک پلتفرم بازی‌های بلاک چینی ویژگی‌های متنوعی را ارائه می‌دهد؛ با این‌ حال مزایا و معایبی دارد که سبب تمایز آن با سایر پلتفرم‌های مشابه می‌شود. 

1-کاربران با استیک‌کردن در استخرهای نقدینگی (Liquidity Pool) پاداش دریافت می‌کنند.

2-کاربران درصورت استفاده از MOMO NFTs که با پرداخت توکن بومی موبوکس به دست می‌آیند، پاداش دریافت می‌کنند.

3-کاربران می‌توانند به‌صورت رایگان بازی کرده و در طول روند بازی کسب درآمد کنند.

4-پلتفرم Game Creator به توسعه‌دهندگان بازی‌های متمرکز و غیرمتمرکز اجازه دسترسی به MOMO NFT ها را می‌دهد.

5-توکن MBOX علاوه بر قابلیت استیک‌شدن می‌تواند به‌عنوان رأی حاکمیتی نیز استفاده شود.

 

ارز دیجیتال موبوکس (Mbox) چگونه کار می‌کند؟

در طراحی و ساخت پلتفرم Mobox از عناصری مانند مدل بازی Play-to-Earn، امور مالی غیرمتمرکز Yield Farming و توکن‌های غیر قابل معاوضه NFT استفاده شده است. این امر سبب می‌شود دسترسی به تمام این مفاهیم از طریق این اکوسیستم فراهم شود و کاربران بتوانند به‌صورت رایگان به بازی در پلتفرم بپردازند. در صورتی ‌که بازیکنان به حد کافی فعال باشند، جوایزی را دریافت خواهند کرد.

 

یکی از بازی‌های اصلی، با نام MOMO Token Master به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا به مبارزه با یکدیگر پرداخته و سکه‌های طلایی را از دوستان و دشمنان خود غارت کنند. اگر بازیکنان به تابلو رتبه‌بندی Leaderboard وارد شوند، می‌توانند بدون صرف هیچ هزینه‌ای توکن‌های MBOX بیشتری کسب کند.

منبع