زمان خبر:6 ثانیه قبل

مدت هاست که مجموعه کریپتوپانک (CryptoPunks) هیاهوی دنیای مدرن توکن های غیرمثلی (NFT) را متحول کرده است. تاکنون ده‌ها کریپتوپانک با ارزش چند میلیون دلار اتر (ETH) به فروش رسیده است، اما دیروز، این مجموعه رکورد قبلی خود را با فروشی نزدیک به 24 میلیون دلار شکست.

روز شنبه، کریپتوپانک شماره 5822# به قیمت 8000 اتر با ارزشی در حدود 23.7 میلیون دلار فروخته شد. دیپاک تاپلیال (Deepak Thapliyal)، مدیر عامل شرکت زیرساخت‌های بلاکچین ابری، این NFT را مستقیماً از بازار آنلاین Larva Labs، توسعه‌دهنده کریپتوپانک، خریداری کرد.

بالاترین فروش قبلی ثبت شده برای یکی از قطعات مجموعه کریپتوپانک 11.8 میلیون دلار بود که توسط شالوم مکنزی (Shalom Meckenzie) بزرگترین سهامدار DraftKings در حراجی ساتبی در ژوئن 2021 (خرداد) خریداری شد.

فروش روز شنبه چهارمین رکورد فروش برای یک NFT واحد است. توکن «Everydays: The First 5000 Days» بیپل با 69.3 میلیون دلار رکورد فروش یک NFT واحد را از مارس گذشته (اسفند 99) تاکنون به خود اختصاص داده است.

باید افزود که طبق داده‌های CryptoSlam، مجموعه کریپتوپانک که Larva Labs در اصل آن را به عنوان یک پروژه رایگان برای ضرب توکن راه اندازی کرد، تا به امروز بیش از 2 میلیارد دلار حجم معاملات ثانویه ایجاد کرده است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: decrypt

منبع