زمان خبر:5 ثانیه قبل

صفحه اصلی وب‌سایت یکی از بزرگترین بانک‌های سرمایه‌گذاری در جهان کاملا به «حالت رمزنگاری» تغییر کرد و به کاربران نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال و دیجیتالی شدن چیست.

بانک های سنتی به سمت ترندها می روند

صفحه دیجیتالیزیشن (Digitalization) آن به بخش اینسایتز (Insights) وب‌سایت منتهی شد، جایی که گلدمن(Goldman) مقالات اطلاعاتی زیادی درباره Web 3.0 و متاورس (Metaverse) گردآوری کرده است. گلدمن علاوه بر اطلاع رسانی به مشتریان خود در مورد Metaverses و همه چیز مرتبط با آنها، تحلیل عمیقی در مورد دیجیتالی شدن اقتصاد با کمک ارزهای دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) ارائه می دهد.

 

علیرغم داشتن بلوک‌های مجزا از مقالات و گزارش‌ها در مورد بازار ارزهای دیجیتال، اخیراً، همانطور که آخرین مقالات مانند «زمین نبرد فناوری بعدی: بازی‌های آنلاین و متاورس(The Next Tech Battleground: Online Gaming & the Metaverse)» نشان می‌دهند، گلدمن بیشتر بر روند متاورس و وب 3.0 متمرکز شده است.

علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در رسانه های اجتماعی مانند توئیتر، در حال حاضر نیز با قرار دادن بنر مربوط به رمزارز در صفحه اول وب سایت گلدمن به تصمیم او برای پیشبرد این روایت، واکنش مثبت نشان دادند.

راه گلدمن ساکس(Goldman Sachs) به ارزهای دیجیتال

پیش از این، نمایندگان این بانک بیانیه ای را منتشر کردند مبنی بر اینکه این شرکت اولین تراکنش ارزهای دیجیتال خارج از صرافی(OTC) خود را با کمک گلکسی دیجیتال(Galaxy Digital) انجام داده است. این شرکت خاطرنشان کرد که این تراکنش یک گام فوق العاده به سمت پذیرش ارزهای دیجیتال توسط موسسات مالی سنتی مانند بانک های سرمایه گذاری است.

این بانک در صنعت کریپتوکارنسی مبتدی نیست، زیرا مدت‌ها پیش کار با دارایی‌های مرتبط با رمزنگاری مانند محصولات بیت‌کوین CME Group مبتنی بر صرافی ها را آغاز کرد. اما ترید OTC، راهی مستقیم برای یک بانک برای ترید محصولات مرتبط با بیت کوین بوده است.

اما علیرغم فعالیت عمیق در این صنعت، این بانک همچنان بر این باور است که اولین ارز دیجیتال در برابر حرکات بی ثبات ناشی از رویدادهایی مانند افزایش نرخ ها یا کاهش ریسک جهانی در بازارهای مالی، آسیب پذیر است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: u.today

منبع