زمان خبر:2 دقیقه قبل

درآمد جهانی موسیقی در سال گذشته 25.9 میلیارد دلار گزارش شد که بالاترین میزان در این قرن بوده است. با وجود این، صنعت موسیقی، یا به طور دقیق تر، هنرمندان این صنعت همچنان به مبارزه ادامه می دهند. برای شروع، تامین مالی یک نگرانی اصلی بوده است.

از آن زمان تاکنون راه‌حل‌های متعددی برای رفع مشکل دائمی بین هنرمندان و شرکت‌های ضبط اجرا شده است، اما پس از مدت کوتاهی شکست خورده است. نتیجه این است که مجرای خلاقیت محدودی برای هنرمندان ایجاد می‌شود و از مالکیت آثار واقعی خود چشم پوشی می‌کنند.

Vuzec یک استارت آپ موسیقی بلاک چین است که حق امتیاز را از DSP ها، ناشران و PRO جمع آوری می کند و آنها را بین صاحبان سهام آلبوم یک هنرمند یعنی طرفداران، سرمایه گذاران و مردمی که به آنها کمک کرده اند تا برای آلبوم خود سرمایه جمع کنند و سهامی خاص داشته باشند، دوباره توزیع می کند.

“ماموریت ما ساده، اما مهم است؛ رهایی صنعت موسیقی.”

این اولین بازار غیرمتمرکز برای هنرمندان در سراسر جهان است که از آلبوم‌های خود به عنوان «سهم» درآمد کسب می‌کنند و به مردم اجازه می‌دهند آن‌ها را به عنوان توکن خریداری کنند. این تضمین می کند که خود هنرمندان از درآمدزایی سود می برند و طرفداران و دنبال کنندگان آنها در ازای آن چیزی دریافت می کنند.

با ظهور اخیر NFT های (توکن های غیرقابل تغییر) آنلاین، بسیاری از شخصیت های مشهور علاقه بلندپروازانه ای برای تهیه و همکاری با آن نشان داده اند. از سال 2021، اسنوپ داگ مجموعه‌ای از کلکسیون های NFT خود را راه‌اندازی کرده بود، از جمله یک بازی متاورس در Sandbox و خیلی چیزهای دیگر.

به جرات می‌توان گفت که بین هنرمندانی که می‌خواهند موسیقی آزادانه خلق کنند و شرکت‌هایی که هدفشان کسب سود بیشتر است، شکاف فقط بیشتر می‌شود. هنرمندان امروزی نسبت به این گونه بدرفتاری ها محتاط هستند و به دنبال راه حل های جدیدی برای نگرانی های مبرم مذکور هستند. Vuzec برای اصلاح این نگرانی ها وارد عمل می شود و قصد دارد صنعت موسیقی را متحول کند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع:coinquora

منبع