زمان خبر:19 ثانیه قبل

بر اساس مقاله اخیر بلومبرگ، غول تجارت ارزهای دیجیتال FTX در حال ورود به صنعت بازی است. این صرافی در حال راه‌اندازی یک واحد بازی است تا شرکت‌های بازی بیشتری را به حوزه‌های کریپتو و NFT جذب کند.

پلتفرم کریپتو FTX Gaming  آن‌ها را قادر می‌سازد تا توکن‌هایی را ایجاد کنند و از NFT‌ ها پشتیبانی کنند.

با شروع فوریه (۱۲ بهمن)، FTX Gaming شروع به استخدام یک تیم از راه دور متشکل از کارشناسان نرم افزاری کرد که در کدنویسی با استفاده از موتور بازی Unity مهارت دارند.

“ما بازی ها را به عنوان یک مورد استفاده هیجان انگیز برای حوزه رمزارزی می بینیم.”
یکی از نمایندگان FTX به بلومبرگ گفته است که این شرکت در حال تحقق این پروژه بازی است زیرا آنها صنعت بازی را به عنوان زمینه ای با پتانسیل بالا برای ارزهای دیجیتال و NFT می دانند.

در اواخر پاییز ۲۰۲۱، FTX اعلام کرد که ۱۰۰ میلیون دلار به همراه دو شریک دیگر برای تشویق بلاک چین سولانا برای ورود به فضای بازی های ویدیویی هزینه خواهد کرد.

با این حال، ادغام شرکت های رمزارزی در فضای بازی با واکنش شدید بازیکنان و توسعه دهندگان بازی ها مواجه شده است.

دریافت واکنش منفی از سوی گیمرها
کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال که با مدل‌های «بازی با قابلیت کسب درآمد» وارد فضای بازی شده‌اند، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. با این حال، به گفته سخنگوی FTX، بیش از دو میلیارد گیمر در سراسر جهان وجود دارند که قبلاً بازی هایی را انجام داده اند که شامل کلکسیون های دیجیتال است.

حامیان ایجاد پل بین فضاهای رمزارزی و بازی ها بر این باورند که رمزارزها و NFT به بازیکنان مالکیت بیشتری بر کلکسیون‌هایی که در حین بازی به دست می‌آورند، می‌دهند.

مخالفان این ادغام، شرکت‌های بازی‌های رمزارزی را به دست داشتن در کلاهبرداری، جرایم مالی و ردپای عظیم کربن متهم کرده‌اند.

به عنوان مثال، بازی ساز فرانسوی، Ubisoft، که سازنده بازی Assassin’s Creed است، در سال ۲۰۲۱ به دلیل برنامه ریزی برای راه اندازی Ubisoft Quartz به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. این پلتفرم به بازیکنان بازی Ghost Recon این امکان را می‌دهد تا کلکسیون‌های داخل بازی را به عنوان NFT بخرند و بفروشند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: u.today

منبع