بایننس(Binance)، بزرگترین صرافی رمزارز جهان از نظر حجم معاملات، مجوز فعالیت در ابوظبی را دریافت کرد و سومین تاییدیه نظارتی خود را در منطقه خاورمیانه پس از بحرین و دبی ثبت کرد.

تأییدیه اصولی بازار جهانی ابوظبی (ADGM) به بایننس اجازه می دهد تا به عنوان یک واسطه-فروشنده در دارایی های دیجیتال از جمله ارزهای رمزنگاری شده فعالیت کند. این نقطه عطفی دیگر برای این صرافی ارز دیجیتال است که پیش بینی می کند به عنوان یک شرکت کاملاً دارای مجوز فعالیت کند.

 

ADGM به عنوان یک منطقه آزاد مالی بین‌المللی در پایتخت امارات متحده عربی عمل می‌کند که از لحاظ تاریخی نقش مهمی در سیستم نظارتی و قانون گذاری بر خدمات مالی ارائه شده در حوزه قضایی خود داشته است. ADGM در واکنش به تلاش‌های بایننس برای کسب مجوزهای نظارتی در سراسر جهان، اظهار داشت:

“IPA بخشی از برنامه‌های بایننس برای تثبیت خود به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی کاملاً تنظیم‌شده در یک مرکز مالی بین‌المللی، شناخته‌شده و به خوبی تنظیم‌شده است.”

ADGM همچنین قصد خود را برای ارائه تأییدیه های نظارتی مشابه برای شرکت های رمزنگاری محلی و جهانی به اشتراک گذاشت تا ابوظبی را به عنوان مرکز دارایی های مجازی با رشد سریع و اقتصاد دیجیتال قرار دهد.

ظاهر بن ظاهر(Dhaher bin Dhaher)، مدیر عامل ADGM نیز از این حرکت استقبال کرد و قول داد به تلاش های بایننس برای تثبیت حضور آنها در ابوظبی کمک کند.

به غیر از بایننس، صرافی برجسته ارز دیجیتال اف تی ایکس (FTX) نیز مجوزهای عملیاتی در دبی، دومین شهر بزرگ امارات پس از ابوظبی، دریافت کرده است.

در 22 مارس(2 فروردین)، ADGM مقاله مشاوره ای را منتشر کرد که پیشنهاد می کرد شرکت های دارای مجوز ADGM مجاز به تسهیل تجارت توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در حوزه قضایی باشند.

همانطور که Cointelegraph تاکید کرد، تنظیم کننده اصلی منطقه آزاد، سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی (FSRA)، NFT ها را در مقاله مشاوره ADGM به عنوان مالکیت معنوی به جای سرمایه گذاری یا ابزار مالی مشخص توصیف کرد

با این حال، مجوز معاملات NFT به احتمال زیاد شرکت‌های دارای مجوز را ملزم می‌کند که از قوانین ضد پولشویی (AML) و تحریم‌های ADGM پیروی کنند.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: cointelegraph 

منبع