زمان خبر:57 ثانیه قبل

اداره مالیات استرالیا (ATO)، افزایش سرمایه کریپتو را به عنوان یکی از چهار حوزه اصلی تمرکز در سال 2022 (1401) مشخص کرده است.

سود یا زیان سرمایه به تفاوت قیمت بین زمان خرید دارایی و زمان فروش آن اشاره دارد. درصد بدهی به ATO بین گروه های درآمدی و مدت زمان مالکیت متفاوت است، اما به طور کلی، این نرخ برای دارایی هایی که بیش از 12 ماه نگهداری می شوند، کاهش می یابد.

ATO که در چند سال گذشته هشدارهای زیادی را به سرمایه گذاران حوزه رمزارز داده است، به طور مستقیم از توکن های غیر قابل تعویض (NFT) به عنوان یک طبقه دارایی یاد کرده است که برای گزارش صحیح مالیاتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

طبق اعلامیه 16 می(26 اردیبهشت)، در کنار افزایش سرمایه از ارزهای دیجیتال، دارایی و سهام، ATO همچنین به نگهداری سوابق، هزینه‌های مربوط به کار و درآمد املاک اجاره‌ای نیز توجه خواهد کرد.

با توجه به اینکه قیمت‌های اکثر دارایی‌های کریپتو در سال 2022 با زیان‌های زیادی روبرو شد، ATO خاطرنشان کرد که هر دارایی کریپتو فروخته‌شده، از جمله NFT‌ها، باید یک سود یا زیان سرمایه محاسبه‌شده با آن ثبت شود و برای مقابله با مالیات‌دهندگانی که سعی در جعل سوابق خود دارند، اقدام قاطعانه انجام خواهد داد.

تیم لوه(Tim Loh)، دستیار کمیسیونر ATO همچنین پیشنهاد کرد که این سازمان مالیاتی در حال حاضر ایده عادلانه ای از فعالیت سرمایه گذاری مردم دارد، اما از همه خواست تا سوابق دقیق خود را برای جلوگیری از هرگونه مجازات نگه دارند، و اظهار داشت:

«در حالی که ما اطلاعات زیادی را در مورد درآمد اجاره، درآمد با منشأ خارجی و رویدادهای سود سرمایه که مربوط به سهام و دارایی‌های رمزنگاری است، دریافت می‌کنیم و مطابقت می‌دهیم، همه این اطلاعات را از قبل برای شما تکمیل نمی‌کنیم.»

Loh همچنین خاطرنشان کرد که ATO شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد سرمایه‌گذاران داخلی ارزهای دیجیتال بوده است که ممکن است از روش‌های گزارش‌دهی صحیح آگاه نباشند:

“کریپتو یک نوع دارایی محبوب است و ما انتظار داریم در سال جاری شاهد افزایش سرمایه یا زیان سرمایه در اظهارنامه مالیاتی باشیم. به یاد داشته باشید که نمی توانید ضررهای ارزهای دیجیتال خود را با حقوق و دستمزد خود جبران کنید.”

او افزود: «از طریق فرآیندهای جمع‌آوری داده‌هایمان، می‌دانیم که بسیاری از استرالیایی‌ها در حال خرید، فروش یا مبادله کوین‌ها و دارایی‌های دیجیتال هستند، بنابراین مهم است که مردم بفهمند این برای تعهدات مالیاتی‌شان چه معنایی دارد.”

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: cointelegraph

منبع