زمان خبر:41 ثانیه قبل

بازی Gods Unchained یکی از اولین بازی‌های بلاک چینی است؛ این بازی به صورت کارتی رقابتی غیرمتمرکز  بوده که ارائه دهنده توکن‌های NFT است. خدایان ر‌ها شده از ترکیب بازی‌های معروف مانند هارت استون، MTG و Faeria ایجاد شده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل این بازی بپردازیم، پس با این قسمت از مقالات ارز تودی همراه باشید. بازی Gods Unchained یا خدایان ر‌ها شده یکی از بازی‌های شناخته شده دیجیتالی و به صورت کارتی (برد گیم) است. در این بازی کاربران می‌توانند مالکیت کارت‌ها و دارایی‌های دیجیتالی توکن شده در بلاک چین اتریوم را تأیید کنند.

 

این بدان معناست که درست مانند بازی‌های کارتی واقعی، می‌توانید کارت‌هایی که کمیاب و از نظر ارزش متفاوت هستند را بخرید و مبادله کنید. این بازی رایگان تقریباً مشابه بازی بسیار موفق بلیزارد Hearthstone: Heroes of Warcraft است، چراکه در این بازی نیز با شخصیت‌ها و کارت‌های واحد با مضمون فانتزی برای نابود کردن حریف استفاده می‌کنید. بنابراین در واقعیت این بازی یک نسخه تکراری با شباهت نسبتاً نزدیک به Hearthstone است و برای افرادی که از قبل با این بازی آشنا هستند، می‌تواند قابل درک‌ و راحت‌تر باشد.

 

بازی Gods Unchained چگونه کار می‌کند؟

گیم پلی بازی نوبتی کارتی بر اساس بلاک چین ساخته نشده است. بلکه این فناوری در خود کارت‌ها تعبیه شده و هر کارت غیر مشترک به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) رمزگذاری می‌شود، یعنی یک دارایی دیجیتالی که می‌توانید آن  را به میل خود تأیید و معامله کنید. این کارت‌ها تنها به عنوان بخشی از تجربه بازی هستند که توسط ارائه دهنده در اکثر بازی‌ها از جمله رقبایی مانند Hearthstone و The Elder Scrolls: Legends در اختیار گیمر‌ها قرار می‌گیرد و آن‌ها مالکیت واقعی ندارند.

 

از طرف دیگر، Gods Unchained با تقلید از بازی‌های کارتی فیزیکی که الهام‌بخش نسخه‌های دیجیتالی مانند Magic: The Gathering هستند، اجازه خرید و فروش کارت‌ها را به بازیکنان می‌دهد. کارت‌های دیجیتال کمیاب در Gods Unchained بسیار ارزشمند هستند، درست مانند بازی‌های کارتی معمولی. در فوریه ۲۰۱۹، یک کارت “افسانه” به قیمت شگفت‌آور، ۶۲۰۰۰ دلار فروخته شد.

 

نحوه خرید کارت Gods Unchained

در ابتدا به کسانی که برای اولین بار این بازی را نصب و شروع می‌کنند، ۷۰ کارت رایگان داده می‌شود. در صورتی که قصد اضافه کردن کارت‌های خود را داشته باشید می‌توانید از طریق بسته‌های توسعه اقدام کنید. با پیشرفت در بازی و انجام مسابقات، بسته‌های کارتی را برنده خواهید شد و حتی می‌توانید بسته‌های بیشتری را با پول واقعی خریداری کنید تا به مجموعه خود اضافه کنید. در حال حاضر ۴ پک به نام‌های زیر در این بازی وجود داشته و برای فروش در دسترس قرار دارد:

Rare

Epic

Legendary

Shiny-Legendary

لازم است بدانید که در زمان نگارش این مقاله، این پک‌ها ۲. ۴۹ دلار، ۶. ۹۹ ، ۲۴. ۹۹  و ۱۴۹. ۹۹ دلار قیمت دارند و هر کدام شامل تنها پنج کارت با سطوح کمیاب و متفاوت است. در اپلیکیشن همچنین بسته‌های ۶ تایی در دو سطح Rare (۱۴. ۹۹ دلار) و Legendary (۱۴۹. ۹۹ دلار) به فروش می‌رسد. تفاوت بین خرید بسته‌های انفرادی متعدد و خرید یک پک به این دلیل است که ممکن است صندوق‌ها بعداً نگهداری و تعویض شوند و احتمالاً ارزش آن‌ها افزایش یابد.

 

کارت‌های تکی را می‌توان از طریق بازار درون بازی خریداری کرد که به شما این امکان را می‌دهد تا با فروش کارت‌های کمیاب و یا تکراری، عرشه خود را با افزودنی‌های مهم یا سود بالقوه تقویت کنید. برای انجام هر یک از این موارد، چه خرید بسته یا فروش کارت، باید یک کیف پول اتریوم (مانند MetaMask) را به بازی لینک دهید. این موضوع به شما امکان می‌دهد تا در حین بازی از هر کارت Gods Unchained و چیز‌هایی که در کیف خود دارید استفاده کنید. گفتنی است برای خرید هر آیتمی در بازی به اتریوم نیاز پیدا خواهید کرد. اگر توکن ETH را در کیف پول خود ندارید، می‌توانید با استفاده از افزونه Wyre آن را خریداری کنید.

منبع