Merit Circle یک سازمان غیر متمرکز مستقل است که در حوزه بهینه‌سازی و جمع‌آوری ارزش مالی فعالیت می‌کند و هدف اصلی آن ایجاد یک ارتباط بین تعداد زیادی از بازی‌های انفرادی به منظور ایجاد یک متاورس جهانی است. به همین دلیل این شرکت پلتفرم مخصوصی را ایجاد کرده که دارای سه عنصر اصلی است:

 

۱. منبع سرمایه (سرمایه‌گذاران)

 

۲. تخصص (سیستم عامل‌ها و مدیران)

 

۳. افرادی که بازی می‌کنند (پلیر‌ها)

 

بهتر است برای درک بهتر این پروژه به نام آن توجه کنیم:

Circle: گروهی از افراد که دارای تخصص و علایق مشابهی هستند.

Merit: کیفیت و ارزش ایجاد شده‌ای که می‌توان در ازای آن پاداشی را دریافت کرد.

 

ویژگی‌ های پروژه Merit Circle

در ادامه ویژگی‌های این پروژه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

بهبود مداوم

هدف اصلی پروژه و ارز دیجیتال Merit Circle برتر بودن در صنعت جدید Paly to Earn است و در این مسیر قدم بر می‌دارد. این مجموعه به صورت اصولی و با فعالیت‌های مستمر خود در تلاش است تا به صورت سازماندهی شده در مسیر خود حرکت کند. تا امروز Merit Circle در کشور‌های کم درآمد بیش از ۱۲۰۰ نفر را برای سود بردن از بازی‌های ویدیویی بورسیه کرده است. همچنین این سازمان برای توسعه خدمات خود در کشور‌های دیگر، مدیرانی را جهت آگاهی بخشی به دانش پژوهان فعال در حوزه کسب درآمد از بازی ها در نظر گرفته است.

 

بازی های برتر

به طور کلی پروژه‌های Paly to Earn با عنوان‌هایی از قبیل توانایی کسب سود بالا، پایداری و ارائه بهترین تجربه برای بازیکنان انتشار پیدا کرده‌اند. در حال حاضر این پروژه عظیم بازی‌هایی را مانند اکسی اینفینیتی Axie Infinity طراحی کرده که به زودی برای Star Altas، Illuvium و Hash Rush عرضه می‌شوند.

 

علاوه بر آن، برخی پروژه‌ها از قبیل Mist و Crypto Blades League of Kingdoms هنوز در مرحله تحلیل و بررسی اولیه باقی مانده‌اند.

 

در دسترس بودن منابع

به دلیل این‌که پروژه و ارز دیجیتال Merit Circle نیز تحت پلن بورسیه تحصیلی 420 Axie ارتقا و توسعه یافته است، در این مسیر از منابع ارتباطی مختلفی استفاده می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید یک اکانت توییتر با یک و نیم میلیون بازدید ماهانه را در نظر بگیرید که ۲۴ هزار فالوور و ۶۰۰۰ ممبر دیسکورد دارد.

 

در واقع بورسیه تحصیلی 420 Axie پلنی است تا افراد علاقمندی که در کشور‌های کم درآمد زندگی می‌کنند نیز بتوانند از طریق آن بورسیه دریافت کنند و از بازی‌های مختلف سود ببرند. در نتیجه بستر مناسبی برای افراد کم درآمد در کشور‌های مختلف به وجود آمده است تا بتوانند از این طریق به درآمد مطلوبی رسیده و زندگی خود را بهبود ببخشند.

 

موارد استفاده از ارز دیجیتال Merit Circle

در واقع ارز MC یک DAO کاملا غیر متمرکز خواهد بود که توسطع افراد جامعه از طریق توکن اداره می‌شود.

 

موارد استفاده از این توکن عبارتند از:

 

دولت: داشتن ارز دیجیتال Merit Circle به شما کمک می‌کند تا بتوانید بر اساس پروژه‌های آینده دولت رای خود را اعلام کنید.

بازی برای کسب درآمد: Merit Circle یک DAO وسیع و متشکل از subDAO‌های مختلفی است که برای بازی‌های خاص طراحی شده‌اند و در نتیجه راه‌اندازی بازی برای هر subDAO، برای DAO اصلی کانال درآمدی ایجاد می‌کند. در واقع DAO وظیفه کنترل مالی، به دست آوردن بازی‌های بیشتر، ارائه استراتژی‌های کشاورزی با بازدهی مناسب و پروژه‌های NFT را بر عهده دارد. در نتیجه با در اختیار داشتن ارز دیجیتال Merit Circle می‌توانید به انواع بازی های NFT و حتی NFT‌های کمیاب دسترسی داشته باشید.

 

تیم پروژه، سرمایه ‌گذاران و شرکا

در ادامه مقاله به بررسی این سه مورد می‌پردازیم.

 

تیم پروژه مریت سرکل

پروژه Merit Circle توسط بنیان‌گذاران پلن بورسیه تحصیلی Axie 420 توسعه یافته و همچنین حامی و سرمایه‌گذار اصلی آن Flow Ventures است که یک صندق سرمایه‌گذاری برای پروژه‌ها و استارتاپ‌های بالقوه است. به طور کلی کنار هم قرار گرفتن دو عامل تجربه و منابع مالی، می‌تواند آینده درخشانی را برای پروژه Merit Circle رقم بزند.

 

سرمایه‌ گذاران

در ۷ اکتبر ۲۰۲۱ پروژه و ارز دیجیتال Merit Circle حدود ۴.۵ میلیون دلار سرمایه را از سوی صندق‌های سرمایه‌گذاری مختلفی جذب کرد. علاوه بر آن افرادی از جمله جیهوز (اکسی)، الکس و آیزاک (نانسن)، جیمونی، کیران و دنی (ایلویوم)، تین (سیفر)، رایان (تلر)، کالوین (مالی غیرممکن)، بابی (Coingecko) و… به عنوان سرمایه‌گذار این پروژه را همراهی می‌کنند. باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام سرمایه‌گذاران این پروژه دارای تخصص و تجارب کافی بوده و پروژه‌هایی که روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند اغلب طولانی مدت هستند.

 

شرکا

در واقع شرکای پروژه Merit Circle در فضای بازی‌ها حضور دارند و تلاش می‌کنند تا آن‌ها را به افراد بیشتری معرفی کنند. همچنین شرکای دیگری از قبیل Sipher، Nyan Heroes، Vulcan Forged، UFO Gaming و… به عنوان شرکای استراتژیک برای توسعه و گسترش Play to Earn در این پروژه حضور دارند.

منبع