زمان خبر:3 دقیقه قبل

پلتفرم Blockchain.com برای مدتی در فضای رمزارزها پیشگام بوده است، زیرا این شرکت اولین کاوشگر بلاک بیت کوین را در سال 2011 (1390) راه اندازی کرد. این هفته، این شرکت اعلام کرد که با شرکت هویت دیجیتالی وب3 Unstoppable Domains همکاری کرده است. این استارت آپ یک شرکت هویتی است که به خدمات وب3 و ارائه دهنده نام برای دامنه های اینترنتی اختصاص یافته است که 2.4 میلیون نام کاربری ثبت شده را صادر کرده است.

این دو شرکت از راه اندازی اولین دامنه با برند سطح بالا توسط Unstoppable Domains که blockchain. نام دارد، خبر دادند. در هفته های آتی، Blockchain.com می‌گوید که همه 83 میلیون کاربر کیف پول این پلتفرم می‌توانند یک نام برای دامنه بلاکچین رایگان ایجاد کنند. یک نام دامنه بلاکچین می تواند جایگزین آدرس الفبایی و اعدادی طولانی کیف پول رمزارزی شود و وجوه می تواند به جای استفاده از یک آدرس طولانی، به یک نام قابل خواندن برای انسان مانند “sarah.blockchain” ارسال شود.

همچنین می‌توان از نام های بلاکچین برای شناسه های وب3 استفاده کرد تا کاربران بتوانند با برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps)، بازارها، برنامه های متاورس، و پلتفرم های رسانه های اجتماعی تراکنش داشته باشند. لین کاسلمن (Lane Kasselman)، مدیر ارشد بازرگانی در Blockchain.com فکر می‌کند که ویژگی جدید بلاکچین کار را برای میلیون ها کاربر آسانتر می‌کند تا از کیف پول غیرامانی این شرکت به راحتی استفاده کنند.

کاسلمن در بیانیه ای گفت: «با دامنه بلاکچین، کاربران ما نه تنها می‌توانند رمزارزها را به راحتی ارسال و دریافت ایمیل، مبادله کنند، بلکه می‌توانند هویت خود را نیز در وب3 داشته باشند». «همکاری ما با Unstoppable Domains اولین دامنه سطح بالای سفارشی (TLD) را نشان می دهد و راهی منحصر به فرد برای به اشتراک گذاری نام blockchain. با میلیون ها کاربر کیف پول Blockchain.com را فراهم می کند.”

در روز جمعه، Unstoppable Domains همچنین گفت که دامنه های بلاکچین نیز از طریق پورتال وب این شرکت در دسترس خواهند بود. هنگامی که یک نام دامنه NFT ساخته می شود، نام برای همیشه توسط کاربر حفظ می شود. این شرکت از بلاکچین پالیگان برای اختصاص نام دامنه های NFT استفاده می کند و هزینه های ایجاد یا هزینه های تمدید مربوط به نام آن “صفر” است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: news.bitcoin

منبع