زمان خبر:4 ثانیه قبل

وزارت کار ایالات متحده به شدت نگران پیشنهاد جدید شرکت سرمایه گذاری Fidelity Investments است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا 20٪ از پس انداز و مشارکت خود را در بیت کوین سرمایه گذاری نمایند. 401(k) یک طرح پس انداز محبوب شاغلان در ایالات متحده است که دارای مزایای مالیاتی به عنوان انگیزه سرمایه گذاری برای بازنشستگی است.

علی خاور (Ali Khawar)، معاون سرپرست اداره امنیت مزایای کارکنان وزارت کار ایالات متحده، روز جمعه در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال گفت:

“ما نگرانی شدیدی نسبت به کاری که Fidelity انجام داده است داریم.”

خاور توضیح داد که وزارت کار معتقد است که Fidelity به پس انداز کنندگان اجازه می دهد بیت کوین را در حساب های 401(k) خود قرار دهند، که در این صورت امنیت بازنشستگی آمریکایی ها را به خطر می اندازد.

این مقام گفت که او رمزارزها را یک سفته بازی می داند. او اظهار داشت: “هیجان های زیادی در مورد “تو باید همین الان وارد شوی زیرا در غیر این صورت عقب می نشینی” وجود دارد.

خاور در ماه مارس (اسفند) یک پست وبلاگی در وب سایت وزارت کار نوشت که در آن نگرانی هایی را در مورد برنامه های بازنشستگی سرمایه گذاری در رمزارزها مطرح کرده است. وی به تفصیل گفت:

“وزارت کار ایالات متحده نگرانی های جدی در مورد تصمیمات برنامه هایی دارد که مشارکت کنندگان را در معرض سرمایه گذاری مستقیم در رمزارزها یا محصولات مرتبط مانند NFT ها و دارایی های کریپتو قرار می دهد.”

او توضیح داد که “ارزهای رمزنگاری شده می‌توانند خطرات جدی برای پس اندازهای بازنشستگی ایجاد کنند” و به چالش های ارزش گذاری، نوسانات قیمت و چشم‌انداز نظارتی در حال تحول نیز اشاره هایی کرده است.”

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع: news.bitcoin

منبع