زمان خبر:3 ثانیه قبل

بانک سرمایه گذاری جهانی J.P. Morgan اخیرا گزارشی با عنوان “فرصت ها در متاورگان” منتشر کرده است. این گزارش توسط Christine Moy و ادیت گادگیل (Adit Gadgil) نوشته شده است. موی رئیس جهانی Liink، Crypto & the Metaverse در Onyx توسط جی پی مورگان است. گادگیل نیز رئیس راه حل های تجارت الکترونیک در J.P. Morgan Payments است.

جزئیات گزارش جی پی مورگان:

متاورس احتمالاً در سال‌های آتی با این فرصت بازار که درآمد سالانه آن بیش از یک تریلیون دلار تخمین زده می‌شود، به نوعی در همه بخش‌ها نفوذ خواهد کرد. این گزارش به تحقیقات Grayscale Investments اشاره می‌کند که می‌گوید: “احتمالا متاورس یک فرصت درآمد تریلیون دلاری از طریق تبلیغات، تجارت اجتماعی، رویدادهای دیجیتال، سخت‌افزار و درآمدزایی توسعه‌دهنده ها خواهد بود. در نتیجه، شرکت‌هایی را در هر شکل و اندازه‌ای می‌بینیم که به روش‌های مختلف وارد متاورس می‌شوند، از جمله نام‌های معروفی مانند Walmart، Nike، Gap، Verizon، Hulu، PWC، Adidas، Atari و غیره.”

جی پی مورگان در تشریح رویکرد خود به متاورس توضیح داد: “موفقیت ایجاد و مقیاس‌پذیری در متاورس به داشتن یک اکوسیستم مالی قوی و انعطاف‌پذیر بستگی دارد که به کاربران اجازه می‌دهد به طور یکپارچه بین دنیای فیزیکی و مجازی ارتباط برقرار کنند.”

بانک سرمایه گذاری یک سالن “Onyx by J.P. Morgan” در پلتفرم Decentraland راه اندازی کرده است. طبقه همکف یک فضای باز به همراه یک ببر است که در اطراف آن قدم می زند و پرتره ای از جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان در طبقه بالا است.

 

 

گزارش جی‌پی مورگان هشدار می‌دهد که “اجزای متاورس بسیار سریع به تکامل خود ادامه می‌دهند” و “بنیاد کردن یک استراتژی تجاری بر روی چنین فضای پویایی را رفته رفته دشوارتر می‌کند.” با این حال، نویسندگان تأکید کردند: “هزینه‌ها و خطرات مشارکت زودهنگام و مداوم به منظور ایجاد مالکیت معنوی داخلی، ایجاد فرضیه‌هایی در مورد مدل‌های تجاری آینده، و شناسایی شرکا و همکاران اکوسیستم نسبتاً کم است.”

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع: news.bitcoin.com

منبع