زمان خبر:2 ثانیه قبل

کاردانو در سال ۲۰۲۲ عملکرد چشمگیری از خود نشان داده است که نشان دهنده رشد فاندامنتالی شبکه است. اما با وجود عملکرد قدرتمند در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۰)، ADA در تلاش برای به دست آوردن اعتماد در ماه آوریل (فروردین) است. به همین دلیل است که برخی از سرمایه گذاران نگرانی هایی را در مورد اینکه کاردانو چگونه می‌تواند فاصله خود را با پروژه هایی مانند اتریوم کاهش دهد، ابراز می کنند.

سه نقطه ضعف اصلی کاردانو در مقایسه با شبکه هایی مانند اتریوم و سولانا عبارتند از: سرعت نسبتا پایین تر پردازش تراکنش ها، عدم وجود برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و عدم دستیابی به UX/UI.

در حالی که برنامه های غیرمتمرکز و UI/UX مشکلاتی هستند که با گذشت زمان برطرف خواهند شد، اما تاخیر فاندامنتالی که کاردانو همیشه در مقایسه با پروژه‌های دیگر داشته کاملاً محسوس است، به خصوص پس از رشد NFT ها و dApps که در تابستان ۲۰۲۱ رخ داد.

کاردانو پروژه برنامه های غیرمتمرکز را به تازگی در سال ۲۰۲۲ اجرا کرده است، در حالی که این روند نشانه هایی از محو شدن را نشان می دهد. در حال حاضر، کاردانو ۱۷ برنامه غیرمتمرکز، با ۱۰ L1 و ۷ EVM L2 از Milkomeda C1 دارد. اما در عین حال، کاردانو انتظار افزایش تعداد محصولات وام دهی را دارد که در اکوسیستم صرافی های غیرمتمرکز کار خواهند کرد.

در مورد سرعت پردازش، جامعه توسعه دهندگان در اکوسیستم کاردانو به طور فعال روی مقیاس بندی پروژه کار می کنند، که به ADA اجازه داده است در بین ۱۰ دارایی برتر TPS ظاهر شود.

با وجود اینکه کاردانو همجنان اشکالاتی دارد، اما پروژه‌هایی مانند ChakraUi ،Minswap و غیره به طور فعال بخش‌های مختلف شبکه از جمله امنیت، مقیاس‌پذیری و خودگردانی را ارتقا می‌دهند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: U.today

منبع