زمان خبر:2 دقیقه قبل

پلتفرم شبکه اجتماعی هندی،چینگاری(Chingari) اعلام کرده است که از طریق ادغام دارایی دیجیتال بومی، با نماد GARI و کیف پول ارزهای دیجیتال از طریق بلاک چین سولانا، انقلابی در تجربه اقتصاد خالق 100 میلیون کاربر خود ایجاد می کند.
رابط کاربری Chingari با ترجمه کلمه “Spark” در زبان اردو و هندی ،برندی با آیکون شعله، به دلیل تمرکز اصلی، اغلب شباهتی با سرویس های سرگرمی محبوب غربی تیک تاک ، اینستاگرام Reels و YouTube Shorts دارد.
این پلتفرم که در سال 2018(1397) راه اندازی شد، طی چند سال گذشته به طور تصاعدی رشد کرده است و بیش از 35 میلیون کاربر فعال ماهانه جمع آوری کرده و به محبوب ترین برنامه تلفن همراه در کشور در فروشگاه Google Play تبدیل شده است. مانند مورد TikTok، سازندگان به دلیل سرگرمی‌هایشان در مجموعه‌ای از موضوعات مانند همگام‌سازی لب، رقص شکم، طرح‌های کمدی و نکات مد و موارد دیگر مورد احترام هستند.
از آوریل 2021(فروردین 1400)، چینگاری از افزایش‌های متعدد، از جمله دور شرکتی 13 میلیون دلاری در 1 آوریل(12 فروردین)، سری اول 19 میلیون دلاری به رهبری Galaxy Digital و Republic Crypto در 8 اکتبر(16 مهر 1400)، و عرضه اولیه کوین 40 میلیون دلاری در 4 نوامبر(13 آبان)، سرمایه به دست آورده است. با فروش 13.37 میلیون دلاری سری A در 17 ژانویه(27 دی 1400) امسال به پایان رسید.

کوین تلگراف با سخنگوی چینگاری تماس گرفت تا بینشی انحصاری در مورد انتظارات این پلتفرم در مورد راه هایی که توکن GARI تجربه موجود را برای سازندگان و طرفداران بهبود می بخشد، داشته باشد.
عضو تیم خاطرنشان کرد که GARI، یک دارایی کتابخانه برنامه سولانا (SPL)، برای «ارتباط و انجام معاملات با طرف‌های مقابل، قرار دادن رأی‌های حاکمیتی، و تسریع تعامل پلتفرم و رشد پایگاه کاربر» مورد استفاده قرار می‌گیرد.
“هدف این است که سازندگان و بینندگان برنامه Chingari را با ابزارهای فناورانه برای تعامل مستقیم با یکدیگر توانمند کنیم و به همه کاربران در برنامه Chingari اجازه دهیم تا در مسیر بلندمدت اقتصاد اجتماعی که بر توکن GARI تاثیر می‌گذارد، مشارکت کنند.”
علاوه بر این، آنها برنامه‌های آینده خود را برای راه‌اندازی یک بازار NFT نشان دادند که در آن سازندگان می‌توانند ویدیوهای خود را برش دهند، آن را به عنوان NFT بفروشند و GARI کسب کنند.
به دنبال نگرانی های سراسری در مورد اهداف نظارتی هیئت بورس و اوراق بهادار هند (SEBI) در مورد دارایی های دیجیتال، یک لایحه زیرساخت پیشنهادی که توسط خبرگزاری محلی NDTV مشاهده شد، نشان می دهد که دولت در حال آماده شدن برای تحمیل یک چارچوب نظارتی برای دارایی های دیجیتال است.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع:cointelegraph

منبع