زمان خبر:5 ثانیه قبل

پروتکل NFT و DeFi اخیراً راه اندازی شده، Dego Finance، در 10 فوریه(21بهمن) هک شد که باعث FUD قابل توجهی در بین کاربران آن شد. این تیم فاش کرد که آدرس‌های ارائه‌کننده نقدینگی در DEXs Uniswap و PancakeSwap به خطر افتاده است و هکرها را قادر می‌سازد تا 10 میلیون دلار را جذب کنند.

به عنوان یک اقدام اولیه، Dego Finance با صرافی‌های متمرکز مانند Binance، KuCoin و Gate.io تماس گرفت تا هرگونه واریز از آدرس‌های هک شده را غیرفعال کند.

این هک باعث شد که توکن اصلی آن، DEGO با 20 درصد کاهش لحظه ای به 3.47 دلار برسد. سرمایه‌گذاران سریعاً از این موقعیت استفاده کردند و توکن را خریداری کردند که منجر به بازیابی 15 درصدی آن به 4 دلار شد.

Dego Finance از هکر خواست که وجوه را برگرداند، با توجه به اینکه آدرس اکنون از انتقال دارایی ها به صرافی ها غیرفعال شده است.

تیم گفت:

“ما همه ذینفعان را در مورد آخرین پیشرفت‌ها بروز نگه می‌داریم و همچنین با تیم‌های امنیتی معتبر درباره نحوه شناسایی هکر و بازیابی ضرر صحبت خواهیم کرد. ما از هکر می خواهیم که جلو بیاید و ارتباط برقرار کند.”

Dego یک پروتکل جدید NFT و DeFi است که دو عملکرد را انجام می دهد. یعنی به عنوان یک سیستم NFT باز و مستقل عمل می کند تا زنجیره متقاطع را برای زیرساخت های دو لایه ارائه کند.

این پروژه بر روی زنجیره‌های بلوکی متعددی مانند زنجیره هوشمند بایننس (BSC) ، اتریوم و موارد دیگر ساخته می‌شود و به پروژه‌های بلاک چین اجازه می‌دهد تا کاربران بیشتری را جذب کنند، توکن‌ها را توزیع کنند و برنامه‌های کاربردی NFT متنوع‌تری توسعه دهند.

منبع