زمان خبر:45 ثانیه قبل

روز سه شنبه، سایدچین(sidechain) مبتنی بر اتریوم رونین طعمه یک هک گسترده شد. Ronin توسط Sky Mavis برای بازی محبوب کسب درآمد Axie Infinity ساخته شده است. این شرکت جزئیات سرقت 625 میلیون دلاری را در جریان سخنرانی اصلی جف زیرلین(Jeff Zirlin)، هم بنیانگذار، در کنفرانس NFT LA فاش کرد.

یات سیو(Yat Siu)، هم بنیانگذار شرکت نرم افزار بازی محبوب Animoca Brands، عضو دیگری بود که در کنفرانس NFT LA شرکت کرد. Animoca Brands دارای بیش از 150 سرمایه گذاری در شرکت های مرتبط با NFT و پروژه های غیرمتمرکز از جمله Axie Infinity است.

سیو در مصاحبه ای که در کنفرانس انجام داد، درباره هک صحبت کرد و گفت که “این رویداد احتمالاً نگرش و مسئولیت سرمایه گذاران خطرپذیر را که در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند، تغییر خواهد داد. مایه شرمساری است که شاید لازم باشد این اتفاق برای اسکای میویس بیفتد تا دنیا به آن توجه کند، اما همه ما بیشتر مراقب هستیم.”

سیو ادامه داد که شرکت‌های VC که در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند باید آماده باشند تا در صورت هک به شرکت‌ها کمک کنند. او همچنین در مورد اهمیت ممیزی دقیق کد و پروتکل های امنیتی قبل از سرمایه گذاری صحبت کرد. علاوه بر این، این کارآفرین مستقر در هنگ کنگ اظهار داشت که VC ها می توانند با شرکت های امنیتی متمرکز بر بلاک چین، مانند CertiK، برای انجام این ارزیابی ها همکاری کنند.

“شرکت‌های VC بومی رمزارز که تمام یا بخشی از فعالیت‌های خود را حول دانش این صنعت ساخته‌اند، از نظر حمایت از شرکت‌های فعال در موضوعاتی مانند امنیت، مزیت دارند.”

VCها در دنیای کریپتو همیشه یک موضوع بحث برانگیز بوده است. در طول سال‌ها، بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو نارضایتی خود را از VCها ابراز کرده‌اند و گفته‌اند که کنترل بیش از حد بر صنعت دارند. جالب است بدانید که سیو همچنین ادامه داد که سرمایه گذاران باید مراقب پروژه هایی باشند که سرمایه گذاران خطرپذیر اکثریت سهم توکن ها را در اختیار دارند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع:coinquora

منبع