زمان خبر:3 ثانیه قبل

بر اساس توئیتی که اخیرا توسط نسیم طالب، نویسنده “قوی سیاه” منتشر شده است، وی معتقد است که شور و اشتیاق برای توکن های NFT ممکن است به پایان رسیده باشد.

او متقاعد شده است که نرخ بهره بالاتر باعث ترکیدن حباب بازار می شود. انتظار می رود که انقباض پولی مداوم فدرال رزرو ایالات متحده بر دارایی های پر ریسک فشار وارد کند. طالب به این واقعیت نیز اشاره کرد که ارزش NFT اولین توئیت جک دورسی تقریباً تمام ارزش خود را از دست داده است.

سینا استوی (Sina Estavi)، کارآفرین پیشرو در زمینه رمزارزها، در ماه مارس سال گذشته (اسفند 1399)، پس از پرداخت 2.9 میلیون دلار برای توئیت 15 ساله جک دورسی، بنیانگذار توئیتر، سر و صدای زیادی به پا کرد. این NFT از طریق یک مزایده در پلتفرم “Valuables” که توسط Cent اداره می شود، فروخته شد. دورسی سپس اعلام کرد که درآمد حاصل از فروش را به امور خیریه اهدا خواهد کرد.

همانطور که U.Today گزارش داد، استوی اخیرا تصمیم گرفت این NFT خود را بفروش رساند. در ابتدا، این کارآفرین 48 میلیون دلار برای نسخه انحصاری اولین توئیت دورسی درخواست کرد. با این حال، تلاش برای فروش NFT بلافاصله پس از شروع حراج به یک فاجعه تبدیل شد. استوی پس از پیشنهادهای ناچیز در محدوده صدها دلاری، مورد تمسخر در رسانه های اجتماعی قرار گرفت. سپس وی مجبور شد برچسب قیمت اولیه را حذف کند. در زمان انتشار این خبر، بالاترین پیشنهاد تنها 18221 دلار می باشد، به این معنی که NFT بیش از 99٪ از ارزش خود را از دست داده است.

استوی به رویترز گفت که NFT را به کسی نمی‌فروشد زیرا فکر می‌کند «مونالیزای دنیای دیجیتال» است. ممکن است در نهایت حراج را لغو کند.

محبوبیت NFT ها در سال 2021 افزایش یافت، اما بسیاری از مخالفان هشدار می دهند که این محبوبیت ممکن است پایدار نباشد.

 

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: U.today

منبع