زمان خبر:2 ثانیه قبل

بازی کوین انجین یکی از پلتفرم‌هایی است که در حوزه متاورس و بازی‌های بلاک چینی فعالیت زیادی دارد و به طرق مختلف سعی می‌کند به کاربرانی که در دسته‌های مختلف (از گیمر گرفته تا توسعه‌دهنده) قرار گرفته‌اند کمک کند.

 

لازم به ذکر است کهCoin Enjinبازی نیست و پلتفرمی است که بستری را برای بازی‌های مختلف و دیگر کاربردها فراهم کرده است. افرادی که قصد ورود و انتقال به سمت بلاک چین را داشته باشند، می‌توانند کسب و کار خود را در این پلتفرم با بلاک چین و NFT ترکیب کنند. در ادامه این پروژه را به‌صورت کامل معرفی کرده و پلتفرم آن را به صورت گام به گام آموزش خواهیم داد.

 

معرفی تیم سازنده بازی کوین انجین

آموزش بازی کوین انجین Coin Enjinزمانی که متاورس‌ها هنوز ساخته نشده بودند و مفهومی غریب بودند، توسعه‌دهندگان بازی کوین انجین در حال فکرکردن و ساخت زیرساختی برای متاورس‌ها و بازی‌های بلاک چینی بودند. حتماً می‌دانید که شبکه اتریوم، استانداردهای مختلفی از جمله ERC-20، ERC-721 و ERC-1155 را دارد. برای ایجاد توکن‌های NFT که منحصر‌به‌فرد هستند، از استاندارد ERC-721 کمک گرفته می‌شود. قراردادهای هوشمند معمولی نیز به‌کمک استاندارد ERC-20 ساخته می‌شوند، اما زمانی را در نظر بگیرید که در پروژه‌ای هم به استاندارد ERC-20 نیاز دارید و هم استاندارد ERC-721 می‌تواند به شما کمک کند.

 

برای درک بهتر این موضوع می‌توان پروژه‌ای را در نظر گرفت که در آن هم به NFT نیاز باشد که می‌تواند اسلحه‌ای خاص در بازی یا هر چیز دیگری باشد و هم به توکن‌های معمولی که مثلاً به‌عنوان پول رایج در پلتفرم استفاده می‌شوند. اینجا همان نقطه‌ای است که استاندارد ERC-1155 به‌کمک توسعه‌دهندگان بازی‌ها و متاورس‌ها آمده است. سازندگان بازی کوین انجین این استاندارد کاربردی یعنی ERC-1155 را به وجود آوردند. در ادامه این دو شخص را معرفی خواهیم کرد.

 

ماکسیم بلاگوف (Maxim Blagov)

ماکسیم بلاگوف به‌عنوان مدیرعامل در این پروژه همکاری دارد و نقش بسزایی در پیشرفت آن داشته است.

 

ویتک رادومسکی (Radomski)

رادومسکی شخصی بود که پس از آشنایی با بیت کوین بسیار به آن علاقه‌مند شد، اما پس از آن با شناختن شبکه اتریوم و قراردادهای هوشمند بیشتر جذب این پروژه شد؛ به‌طوری‌که افراد شرکت را که پیش از این بر پایه بلاک چین نبود، متقاعد کرد پروژه بلاک چین شرکت خودشان را ایجاد کنند؛ البته جز ماکسیم بلاگوف و ویتک رادومسکی افراد دیگری نیز در این پروژه همکاری داشتند که نام آن‌ها در ادامه آمده است: Caleb Applegate، Ilija Rolovic، Alex Solomon، Bryana Kortendick، Charu Sethi، Simon Kertonegoro.

 

مخاطبان بازی کوین انجین

گیمرها

اگر شما به بازی‌های کامپیوتری و ویدئویی علاقه‌مند باشید، می‌توانید با بازی‌هایی که در این پلتفرم قرار گرفته‌اند، علاوه بر لذت‌بردن از زمان خود، درآمدی نیز داشته باشید. شیوه کار به این صورت است که شما بازی‌ها را انجام می‌دهید و با کسب امتیاز و دریافت توکن‌ها می‌توانید آن‌ها را در مارکت به فروش برسانید و به این ترتیب درآمد داشته باشید.

 

توسعه‌دهندگان

اگر شما جزء افراد خلاقی باشید که به طراحی علاقه‌مند هستند، می‌توانید با ایجاد توکن‌های معمولی و NFT در این پلتفرم و لیست‌کردن آن‌ها در بخش فروشگاه (Market Place) پلتفرم به درآمد برسید. امکان استفاده از ابزارهایی که در پلتفرم قرار گرفته‌اند، برای توسعه‌دهندگان وجود دارد تا به این ترتیب بتوانند پروژه‌های خود را با NFT و بلاک چین ادغام کنند.

 

صاحبان مشاغل

اگر شما یک بازی رایانه‌ای مستقل از بلاک چین داشته باشید که طرفداران زیادی دارد و تصمیم بگیرید این بازی را با دنیای بلاک چین و NFT ها منطبق کنید، پلتفرم بازی کوین انجین همان‌ جایی است که باید به آن مراجعه کنید. البته این موضوع تنها به بازی محدود نمی‌شود و افراد، شرکت‌ها، وب سایت‌ها و… نیز می‌توانند برای گسترش شغل خود به این پلتفرم مراجعه کرده و از خدمات آن استفاده کنند.

منبع