Crypto Genies یک اکوسیستم آواتار NFT است که در آن کاربران می‌توانند روی آیتم‌های فشن سرمایه‌گذاری کنند، فضاها و مکان‌های مختلف را کاوش کنند و دنیای کوچک خود را طراحی کنند.

 

پلتفرم Crypto Genies چیست؟

کریپتو جینیز (Crypto Genies) یک اکوسیستم آواتار وب ۳.۰ است که محصولات NFT و آواتارهای رسمی Universal Music Group و Warner Music را ارائه می‌دهد. هدف این پروژه ایجاد یک اکوسیستم آواتار و فراهم کردن ابزار، برای نمایش ایده‌های کاربران است. جینیز در تئوری، به پر کردن شکاف موجود بین واقعیت‌های مجازی و فیزیکی کمک می‌کند و افراد مشهور و عادی از شخصیت‌های دیجیتالی، برای معرفی خود در متاورس استفاده می‌کنند.

 

 ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های پروژه کریپتو جینیز، فعالیت سلبریتی‌ها در این پروژه است. این پروژه قبلا آواتارهایی برای موزیسین‌های مشهور مانند جاستین بیبر، میگوس، کاردی بی و جی بالوین ایجاد کرده است که در این بین، جاستین بیبر از آواتار خود برای معرفی آلبوم کریسمس خود در آمازون موزیک استفاده کرد.

 

هرچند این پروژه در ابتدا با استفاده از افراد مشهور معرفی شد، اما آواتارهای کریپتو جینیز با طیف وسیعی از گزینه‌های قابل تنظیم و در حال توسعه، برای همه افراد قابل استفاده است. برای دریافت اقلام جدید Genie خود، باید از فروشگاه NFT متعلق به The Warehouse، که در پلتفرم بلاک چینی Flow Dapper Lab موجود است، استفاده کنید.

 

ویژگی‌های کریپتو جینیز

در پلتفرم Crypto Genies کاربران می‌توانند بر اساس سلیقه خود، ترکیب صورت، گونه‌ها و نوع لباس را انتخاب کنند. تصویر ایجاد شده در کریپتو جینیز، مثل یک آواتار دیجیتالی عمل می‌کند و می‌توان آن را در قالب GIF ویرایش کرد. این قابلیت کمی شبیه به تماشای یک نسخه متحرک از شما، روی صفحه نمایش است.

 

این پروژه تا ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰)، با سرمایه‌گذاری Mary Meeker’s Bond، NEA و Breyer Capital توانست بیش از ۱۱۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند.

 

مجموعه Crypto Genies روی بلاک چین Flow ساخته شده که پیش از این NBA Top Shot را راه‌اندازی کرده است. همه قابلیت‌های این پروژه نیز بر روی بستر فلو ایجاد شده است. این قابلیت‌ها با قیمت حدود ۲۰ دلار برای هر کالا در انبار فروشگاه (Warehouse) در دسترس خواهند بود.

 

با این وجود، تا جولای ۲۰۲۲ (تیر و مرداد ۱۴۰۱) امکان خرید از این پلتفرم وجود نداشت. در آوریل ۲۰۲۲ (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱)، جینیز یک کمک مالی ۱۵۰ میلیون دلاری را با مدیریت Silver Lake دریافت کرد. آن‌ها برای تمرکز بر چهار اصل کلیدی در اکوسیستم خود یعنی آواتارها (Avatars)، فشن (Fashion)، فضاها (Spaces) و تجربیات فردی (Experiences)، کمی از شبکه‌های اجتماعی فاصله گرفته‌اند. این ۴ اصل کلیدی، مهم‌ترین ویژگی‌های پروژه کریپتو جینیز است. کاربران در حال حاضر می‌توانند به جای خرید یک Genie یا لوازم جانبی، مستقیما از طریق سایت برای ایجاد آواتار یا طراحی لباس درخواست دهند.

نحوه فعالیت در پروژه جینیز

یکی دیگر از ویژگی‌های پروژه کریپتو جینیز این است که متقاضیان و سازندگان یک اثر، می‌توانند به عنوان فروشندگان انواع آواتار یا طراحان لباس دیجیتالی فعالیت کنند. تیم Genie این نقش را تحت عنوان «Digital Depop» توصیف می‌کند. این افراد در خط مقدم مجموعه کریپتو جینیز خواهند بود و به طراحی و شخصی‌سازی آواتارها برای کاربران در آینده کمک خواهند کرد.

 

هنوز اطلاعات بیشتری در مورد مکان‌ها (Spaces) و تجربیات فردی (Experiences) منتشر نشده است، اما جینیز برای هر دو بخش وعده سفارشی‌سازی بر اساس سلایق کاربر را داده است. تمام جینی‌هایی که قبلا خریداری شده را می‌توان در برنامه‌ها و وب سایت‌های مختلف از جمله ویدیوهای یوتیوب، استوری‌های اینستاگرام و در چت‌هایی مانند مسنجر (به شکل گیف) استفاده کرد.

تاریخچه  Crypto Genies

با اینکه جنیز در سال ۲۰۱۶ (توسط مدیر عامل فعلی آکاش نیگام (Akash Nigam) تاسیس شد، تنها در دو سال گذشته خبرساز شد. آکاش قبل از شروع جینیز، در دانشگاه میشیگان در رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد تحصیل کرد و از آن زمان پروژه‌های Blend ،Humans و Genies را تاسیس کرد.

 

این پروژه همچنین اعضای هیئت مدیره فوق‌العاده‌ای را در اختيار دارد. از جمله می‌توان به باب ایگر (Bob Iger) اشاره کرد که نزدیک به ۵۰ سال را در دیزنی گذراند. او همچنین قبل از اینکه در سال ۲۰۲۰ کناره‌گیری کند، به مدت ۱۵ سال به عنوان مدیرعامل دیزنی فعالیت کرد.

 

دیگر سرمایه‌گذاران برجسته این پروژه شامل مری میکر (Mary Meeker) (یک سرمایه‌گذار برتر استارتاپ)، New Enterprise Associates (یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر آمریکایی) و Breyer Capital (یک صندوق سرمایه‌گذاری با مديريت جیمز دبلیو بریر (James W. Breyer)) می‌شود.

 

 از جمله ویژگی‌های پروژه کریپتو جینیز این است که این پروژه تا جولای ۲۰۲۲، هیچ کوین یا توکنی ارائه نکرده و فعلا نیز هیچ برنامه‌ای برای ایجاد آن ندارد. در این پروژه به جای عرضه توکن، قرار است از کوین فلو (FLOW) استفاده شود.

 

منبع