زمان خبر:3 ثانیه قبل

بر اساس اعلام اکانت رسمی توییتر Bored Apes Yacht Club، سرور دیسکورد یکی از بزرگترین مجموعه‌های NFT در بازار برای لحظاتی مورد حمله قرار گرفت.

همانطور که تیم سازنده این پروژه می‌گوید، توکن های غیرمثلی (NFT) به ارزش حدودا ۲۰۰ اتریوم تحت تاثیر این حمله قرار گرفتند، که به احتمال زیاد به این معنی است که کاربران NFT هایی به ارزش حدود ۳۵۰،۰۰۰ دلار را به کیف پول کلاهبرداران منتقل کردند.

بر اساس گزارش ها، تیم BAYC همچنان در حال بررسی این حمله است و به دنبال کاربرانی است که تحت تأثیر هکرها یا کلاهبرداران قرار گرفته‌اند. متأسفانه، هیچ راهی برای بازگرداندن دارایی های سرقت شده وجود ندارد، به خصوص اگر کلاهبرداران قبلاً این NFT ها را در بازارهای ثانویه فروخته باشند.

این اولین سوء استفاده از گروه BAYC در چند ماه گذشته نبوده است. پیش از این، سرور دیسکورد این مجموعه با ضرر بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دلار در معرض حمله قرار گرفت.

همچنین مشخص نیست که آیا این موضوع ارتباطی با امنیت دیسکورد یا یکی از اعضای خاص تیم مدیریتی Bored Apes Yacht Club دارد یا خیر.

این تیم همچنین به اعضای سرور خود یادآوری کرد که آنها هرگز هیچ ایردراپ یا سورپرایز شگفت‌انگیزی را انجام نمی‌دهند. کلاهبرداران از وب سایت های فیشینگ تقلبی برای سرقت داده های کاربران و سپس دسترسی به کیف پول های حاوی قطعات NFT استفاده می‌کنند.

جامعه APE می‌خواهد روی اتریوم باقی بماند
قبل از این هک، سازمان مستقل و غیرمتمرکز پشت ApeCoin رأی‌گیری را آغاز کرد که نشان‌دهنده تمایل جامعه برای باقی ماندن در بلاک چین اتریوم به جای پیروی از برنامه Yuga برای راه‌اندازی زنجیره خود بوده است.

پیشنهاد انتقال به یک زنجیره دیگر پس از مشکل ساز شدن APE که باعث ازدحام شبکه اتریوم و افزایش شدید کارمزدهای تراکنش شده بود، ظاهر شد. تعدادی از توسعه دهندگان بلاک چین گفتند که این مشکل در ارائه قراردادهای هوشمند بوده، نه بلاکچینی که ApeCoin روی آن قرار دارد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.
منبع: u.today

منبع