زمان خبر:45 ثانیه قبل

بر اساس گزارشی که Bloomberg Líneaمنتشر کرده است، ریودوژانیرو، دومین شهر بزرگ برزیل، پرداخت مالیات بر دارایی با ارزهای دیجیتال را از سال 2023 (1402-1401) ممکن می کند.

طبق یادداشتی که از سیتی هال ریودوژانیرو آمده است، شهر چندین شرکت را استخدام خواهد کرد که مسئول تبدیل ارزهای دیجیتال به رئال برزیل خواهند بود.

این شهر همچنین قصد دارد مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض(NFT) خود را ایجاد کند که تصاویری از معروف‌ترین نقاط توریستی ریودوژانیرو را به نمایش بگذارد. به گفته پدرو پائولو(Pedro Paulo)، وزیر امور مالی و برنامه ریزی شهر، هدف این است که با کمک NFTها، گردشگری را تقویت کند و هنرمندان محلی را تشویق کند.

جاه طلبی های ریودوژانیرو در حوزه ارز دیجیتال تعجب آور نیست. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، ادواردو پیس(Eduardo Paes)، شهردار ریودوژانیرو، برنامه خود را برای قرار دادن 1 درصد از خزانه شهر در ارزهای دیجیتال، طی گفتگو با فرانسیس سوارز(Francis Suarez)، شهردار میامی اعلام کرد.

پائولو همچنین ادعا کرد که ریودوژانیرو برنامه‌هایی برای ارائه تخفیف اضافی به ساکنانی که مالیات خود را با ارزهای دیجیتال پرداخت می‌کنند، دارد.

ماه گذشته، کمیته امور اقتصادی سنای برزیل به اتفاق آرا، لایحه ای را برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال محلی روشن و ارائه کرد. متن قانون دارایی های مجازی و مسئولیت های ارائه دهندگان خدمات را تعریف می کند و در عین حال مسئولیت کیفری و جریمه هایی را برای نقض قوانین خاص مشخص می کند.

در همین حال، بانک مرکزی برزیل فعالانه در حال کار بر روی توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) خود است. در اوایل این ماه، بانک مرکزی پروژه هایی از شرکت هایی مانند ویزا(Visa) و سانتاندر(Santander) را برای ارزیابی قابلیت توسعه CBDC انتخاب کرد. انتظار می رود رئال برزیل در نیمه دوم سال، وارد مرحله تست شود.

 

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع: u.today

منبع