زمان خبر:4 دقیقه قبل

بر اساس گزارشی که توسط شرکت تحلیلی کانادایی Nonfungible.com منتشر شده است، حجم معاملات NFT در سال گذشته به ۱۷/۶ میلیارد دلار رسید.

NFT ها در سال ۲۰۲۱ با فروش های زیاد، تایید توسط افراد مشهور، پوشش بی وقفه رسانه های جریان اصلی و برند های بزرگی مانند ویزا، شهره مارکت کریپتو شدند.

NFT ها همچنین به دلیل استفاده از آنها برای تسهیل پولشویی و سایر فعالیت های غیرقانونی مورد انتقاد گسترده قرار گرفتند. برخی همچنین استدلال می کنند که قیمت NFT ها با کمک تجارت پولشویی تحریف می شود.

برای مقایسه، در سال ۲۰۲۰، NFT ها یک بخش خاص محسوب می‌شدند و حدود ۸۲ میلیون دلار حجم معاملات داشتند.

محبوبیت آنها در ماه مارس گذشته (اسفند ۹۹)، زمانی که اثر هنری دیجیتالی مایک وینکلمن (Mike Winkelmann) (معروف به Beeple) در حراج کریستی به قیمت ۶۹ میلیون دلار به فروش رفت، افزایش یافت و توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.

NFT های بازی ها و زمین های دیجیتال همراه با کلکسیون ها در سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کردند.

آیا NFT ها جذابیت خود را از دست می دهند؟
همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، یک NFT بسیار کمیاب از مجموعه پرچمدار CryptoPunk اخیراً به رکورد فروش ۲۳/۷ میلیون دلاری رسیده است.

با این حال، این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که NFT ها ممکن است درخشش خود را از دست بدهند، زیرا اکنون خریداران کمتری در بازار وجود دارد. شور و شوق خرید آنها احتمالاً رو به زوال است، که دلیل کوچک شدن جامعه آنها را توضیح می دهد.

Nonfungible.com انتظار ندارد که بخش NFT ها امسال رشد قابل توجهی را تجربه کند.

با این حال میانگین حجم معاملات برای مدت طولانی ثابت مانده است، به همین دلیل است که می توان فرض کرد NFT ها لااقل از بین نمی روند.

سرمایه‌گذاران بزرگ به جمع آوری ادامه می‌دهند. NFT Kingpin OpenSea اخیراً به ارزش ۱۳/۳ میلیارد دلار رسیده است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی باشد.

منبع: u.today

منبع