زمان خبر:3 ثانیه قبل

توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT) یکی از پویاترین و برجسته‌ترین بخش‌های Web3 در دو سال گذشته بوده‌اند. اما به دلیل عدم قطعیت ها، بازار NFT امسال شروع بدی داشت.

با شروع همه‌گیری COVID-19 که تا زمانی که مردم از آن خارج شوند، تقاضای زیادی را از دست داد، قیمت‌ها از جمله NFT افزایش یافت و هنگامی که روسیه به اوکراین حمله می کند، تورم به دلیل تأثیر غذا و انرژی بالا می رود.

با پیشی گرفتن تقاضا از عرضه، دولت می خواهد وارد عمل شود. پاتریک رینمولر و کارل اشمدرز(Patrick Reinmoeller-Karl Schmedders)، استادان استراتژی و نوآوری در موسسه توسعه مدیریت می گویند:  

“قیمت توکن‌های غیرقابل تعویض در حال حاضر بالا باقی می‌ماند و ممکن است برای مدتی به افزایش خود ادامه دهد، اما یک سقوط رخ خواهد داد. با توجه به اینکه بانک‌های مرکزی در تلاش برای مهار تورم، سیاست‌های پولی خود را تشدید می‌کنند، طبقات دارایی‌های جدید و آزمایش‌نشده احتمالاً سخت‌تر از دارایی‌های قابل اعتمادتر مجازات خواهند شد.”

NFT ها در واقع در حال خرد شدن هستند. اما اعلامیه‌هایی مبنی بر اینکه NFT‌ها به پایان رسیده‌اند حقیقت آشکار دیگری را نادیده می‌گیرند؛ اقتصاد در کل نیز درگیر نزاع است. NFTها و ارزهای دیجیتال ممکن است برای مدتی با ادامه افزایش نرخ‌های بهره، از رده خارج شوند. اما حتی اگر در شرایط افزایش نرخ بهره باشیم، شرکت‌های کوچک، به‌ویژه در صنعت فناوری، همیشه کاری برای انجام دادن دارند. 

NonFungible، بزرگترین پلتفرم داده بازار NFT جهان، تحلیل بازار Q1 خود را منتشر کرد. در این گزارش آمده است که اگرچه تعداد کیف پول‌های فعال در حال کاهش است، اما خریداران آن‌ها همچنان از تعداد فروشندگان بیشتر هستند و این بدان معناست که علاقه به خرید NFT همچنان وجود دارد.

با نزدیک به 8 میلیارد دلار معاملات انجام شده در سه ماهه اول 2022، NonFungible در روز چهارشنبه اظهار داشت: “بازار واقعاً نمی تواند سقوط کرده باشد.” در همین حال، گزارش جدیدی از Chainalysis نشان می دهد که فعالیت NFT در سال 2022 تثبیت شده است، اما حجم معاملات NFT با وجود نوسانات ماه به ماه همچنان در حال رشد است.”

ممکن است تعداد کمی واقعاً NFT ها را درک کنند، اما همه در مورد آنها صحبت می کنند زیرا آنها بازاری چند میلیارد دلاری هستند. NFTها به دلیل پتانسیل سود بسیار زیادشان اینجا هستند تا بمانند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با آکادمی گرم متاورس نمی‌باشد.

منبع:coinquora

منبع