زمان خبر:4 دقیقه قبل

به‌تازگی بازی‌های متاورسی طرفداران زیادی پیدا کرده‌ است و به نظر می‌رسد این جهان‌های مجازی قرار است بخشی از آینده بازی‌های رایانه‌ای را سهم خود کنند. تا به حال چندین متاورس طراحی و ارائه شده‌اند که بازی بلاک توپیا نیز یکی از همین متاورس‌ها به شمار می‌آید. این جهان مجازی روی شبکه بلاکچین پالیگان (Polygon) اجرا شده است که کارمزدهای مناسب با قدرت مقیاس‌پذیری خوبی دارد. در طی طراحی بازی بلاک توپیا از موتور بازی Unity استفاده شده است. این موتور بازی (Game) کمک می‌کند بازی‌ها قابیلت اجرا روی کامپیوتر، موبایل و تحت وب را داشته باشند.

 

متاورس Bloktopia، یک برج ۲۱ طبقه، الهام‌گرفته از ۲۱ میلیون واحد بیت کوین است و کاربران قرار است تجربیات متفاوتی را در هرکدام از این طبقات تجربه کنند. بازی بلاک توپیا هنوز به‌صورت رسمی ارائه نشده است و بنا بر ادعای تیم پروژه این متاورس قرار است در فصل سوم سال ۲۰۲۲ فروش زمین‌ها را آغاز کند که هر سه ماه یک‌بار بخشی از زمین‌ها عرضه می‌شوند و این عرضه تدریجی تا ۲۴ هفته و تا ماه مارس ۲۰۲۲ ادامه دارد.

 

 معرفی تیم سازنده

 

 سایمون بنسون (Simon Benson)

سایمون بنسون بنیان‌گذار دنیای VR در پلی استیشن، مدیر ارشد فناوری در تیم است. تنها حضور همین شخص در میان تیم سازنده بازی بلاک توپیا می‌تواند نقطه قوتی برای آن به حساب بیاید.

 

 راس توکلی (Ross Tavakoli)

راس توکلی شخص مهم دیگری در تیم این پروژه است که به‌عنوان مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران در این پروژه فعالیت دارد. با وجود اینکه این فرد تجربه خاصی در زمینه ارزهای دیجیتال در بخش فنی آن نداشته، به‌عنوان یک تریدر در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته است.

 

 پدی کارول (Paddy Carroll)

پدی بازاریاب پروژه Bloktopia است که سعی می‌کند از راه‌های مختلف فرصت‌های خوبی برای تبلیغات پبدا کند تا به این ترتیب بتواند در تأمین مالی پروژه نقش داشته باشد.

 

 لیبی راثول (Libby Rothwel)

حضور و فعالیت در حوزه فیلم‌سازی به لیبی راثول درک و دانش بسیار بالایی از ارتباط میان جهان واقعی و متاورس را داده است. لیبی راثول مدیر بازرگانی پروژه بلاک توپیاست.

مخاطبان این بازی

در صورتی که به سایت اصلی Bloktopia مراجعه کنید، در بخشی از صفحه اصلی می‌بینید مخاطبان این پروژه قرار است چه کسانی باشند Learn)، Earn، Play، Create). درواقع بلاک توپیا به کاربران خود می‌گوید یاد بگیر، درآمد داشته باش، بازی کن و بساز؛ پس درواقع افرادی که این اهداف را داشته باشند، می‌توانند به‌نوعی مخاطب بازی بلاک توپیا باشند.

 

 سرمایه‌گذاران

در اینجا لازم است بدانید یکی دیگر از راه‌های کسب سود، استیک‌کردن توکن BLOK در این جهان مجازی است. برای این کار استخرهایی با سود ۲۰ تا ۶۰ درصد سالیانه در نظر گرفته شده‌اند. همچنین خرید دفتر کارها که در ادامه به‌طور کامل توضیح خواهیم داد، می‌تواند روشی برای سرمایه‌گذاری در Bloktopia باشد. خرید یا اجاره‌دادن دفتر کارها یکی از منابع درآمد برای دارندگان این املاک به حساب می‌آید. همچنین سالن‌های همایش که می‌تواند منبع درآمدی هم برای شخص برگزارکننده باشد و هم شخصی که صاحب سالن است؛ چراکه امکان اجاره سالن در بازی بلاک توپیا تعبیه شده است و صاحبان این املاک می‌توانند به این صورت کسب درآمد کنند. بنرهای تبلیغاتی زیادی در این متاورس وجود دارد که کاربران می‌توانند درخواست تبلیغ در آن را داشته باشند، آن مکان را به‌صورت NFT خریداری کنند یا برای تبلیغات دیگران اجاره دهند. نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد، این است که تبلیغات در Bloktopia در ۵ سطح مختلف ارائه می‌شوند.

 

 گیمرها

بازی‌هایی که طراحی و در متاورس Bloktopia بارگذاری می‌شوند، برای افرادی مناسب‌اند که به بازی‌های کامپیوتری علاقه‌مند هستند.

 

 کارآفرینان

افرادی که پروژهای نوظهور دارند، با رفتن به این متاورس و ارائه پروژه‌های خود در سالن‌های همایش می‌توانند آن را به گروه بزرگی از کاربران معرفی کنند.

 

 توسعه‌دهندگان

برخی از کاربران با توجه به مهارت‌هایی که در خلق آثار ساده یا حتی پیچیده دارند می‌توانند با استفاده از ابزارهایی که خود متاورس در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، شروع به خلق و توسعه بازی یا هر چیز دیگر کنند.

منبع